Київрада прийняла Рамкову програму запобігання корупції

коррупция

коррупция

Депутати Київської міської ради затвердили Рамкову програму управлінських реформ та впровадження заходів із запобігання корупції в місті Києві.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Відповідна програма об'єднує в собі стратегії, стандарти реформування, вимоги законодавства та новітні підходи міжнародних організацій до боротьби з корупцією, на базі яких буде розроблено антикорупційну програму Київської міської ради та виконавчого органу Київради (КМДА).

Ціль програми — істотне зниження корупції та, загалом, збільшення довіри громадян і бізнесу до влади. Наразі 89% киян вважають ключовою проблемою столиці корупцію в міських органах влади. Наша основна мета — спростити адміністративні процедури, які створюють передумови для корупції, запровадити механізми контролю за діяльністю юридичних осіб, що засновані на комунальній власності територіальної громади Києва, підвищити рівень відкритості та прозорості усіх етапів закупівель за бюджетні кошти.

«Ми можемо отримати кардинально нове місто. Ми можемо отримати нову структуру КМДА, яка буде базуватися на принципах управління, виключати дублювання функцій. Це будуть повноваження максимально делеговані на більш низький управлінський рівень. Чиновники і громадяни будуть розуміти хто за що відповідає, і хто чим займається в місті. Будь-яка інформація від розміщення рекламних носіїв до переліку комунального майна буде доступна у зручній формі на інтернет-порталі. Кількість КП буде мінімізована, вони всі будуть прибуткові. Більшість функцій буде передана на аутсорсинг. Виконавців обиратимуть на конкурсних засадах. Комунальні підприємства мають перестати бути джерелом приватного збагачення окремих осіб», - зазначив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

«Також серед пріоритетних напрямків реалізації програми — впровадження ефективних механізмів внутрішнього і зовнішнього контролю, доведення справ до суду, механізмів аналізу скарг. Також у програмі передбачено створення інструментів упередження корупційних ризиків у рамках бюджетного процесу та реалізації міських цільових та бюджетних програм», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше лише 20 зі 120 депутатів КМР прийшли послухати лекцію про те, як боротися з корупцією.

Додамо, що лекцію організовувало Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке раніше на запит «Ні корупції!» так і не спромоглося порахувати, скільки саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських чиновників та службовців комунальних підприємств.

Читайте також Як київські чиновники працюють антикорупціонерами на 3 тисячі гривень