НАБУ відкрило кримінальне провадження за заявою Онищенка про факти підкупу депутатів

7ebe2b2711fe84b2210614714c0311b6Директор НАБУ Артем Ситник заявляє, що з сьомого грудня Національне антикорупційне бюро України проводить досудове розслідування за фактами підкупу депутатів Верховної Ради, про яких раніше заявив народний депутат Олександр Онищенко (група «Воля народу»).

Про це він розповів в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».

«Сьогодні ми зареєстрували кримінальне провадження за заявою народного депутата Олександра Онищенка про факти підкупу депутатів. Звичайно, частина з того, що він заявляв, не має, на мою думку, кримінальної підґрунтя, але є певні заяви про те, що були конкретні підкупи за конкретні голосування. Про це говорить особа, яка брала в цьому участь. За час моєї роботи в НАБУ, таких заяв ще не було», - сказав Ситник.

При цьому він додав, що заяв політиків про підкупи за голосування у ВР щодня лунає чимало, але вперше про це було заявлено народним депутатом, який брав участь у цих злочинах.

Директор НАБУ повідомив, що Онищенку буде запропоновано передати слідству аудіо- та відеозаписи, які, як він заявляє, у нього є, і дати більш конкретні свідчення по кожному з питань у рамках досудового розслідування.

Як повідомляв «Ні корупції!», було оприлюднено перший запис, зроблений нардепом-втікачем Олександром Онищенком із нібито депутатом Олесем Довгим, який за твердженням Онищенка приїхав з ним домовлятися від імені Президента Порошенка.

Також, як інформував «Ні корупції!», раніше НАБУ перевіряло інформацію, оприлюднену депутатом Олександром Онищенком про підкуп депутатів, але до Єдиного реєстру розслідувань справа не була занесена.

Читайте також У «БПП» називають записи Онищенка віртуальним компроматом, якого насправді не існує

Онищенко: Гроші за вирішення «газової справи» вимагав син екс-прокурора