Прокуратура відкрила провадження проти судді, яка не заарештувала організатора кібер-угруповання

screen_shot_2016-12-03_at_11-41-10_0Прокуратура Полтавської області відкрила кримінальне провадження за фактом постановлення слідчим суддею Октябрського районного суду Полтави рішення щодо відмови у затриманні організатора кібер-угруповання Avalanche Геннадія Капканова, який перебував у міжнародному розшуку.

Про це повідомляє «Новое время» з посиланням на повідомлення прес-служби прокуратури Полтавської області.

Крім того, прокуратура подала апеляцію на ухвалу даної судді, яка була задоволена колегією суддів Апеляційного суду Полтавської області.

Зазначається, що ухвала судді скасована, а щодо Капканова застосовано тимчасовий арешт на 40 діб з моменту затримання.

30 листопада Геннадія Капканова затримали бійці спецпідрозділу КОРД у рамках спецоперації з ліквідації злочинної кібермережі Avalanche. Під час затримання він спробував втекти, застосувавши вогнепальну зброю (автомат Калашникова).

Однак слідча суддя районного суду Полтави Лариса Кулешова відмовилася заарештовувати Капканова та своїм рішенням відпустила підозрюваного на волю. Після цього він зник.

За даними поліції, полтавського хакера розшукували протягом чотирьох років у 30 країнах світу за виманювання конфіденційних даних та DDoS-атаки в 180 країнах світу.

Кібермережа Avalanche з 2009 року використовувалась для розповсюдження шкідливих програм, фішингу та спаму, а також для відмивання грошей рекрутингових компаній. Фінансові втрати по всьому світу від атак, проведених за допомогою мережі Avalanche, складають понад 100 млн євро.

Під час спільної операції, проведеної 30 листопада 2016 року у 30 країнах, були затримані п’ятеро організаторів цієї мережі. Троє з них – українці, одного затримали в Німеччині, ще двох – на території України.