Після розслідування «Ні корупції!» НАБУ відкрило справу «про радіостанції залізниці»

56f25bee09cd3Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розслідує справу про придбання Укрзалізницею радіостанцій виробництва державних компаній через фірму-прокладку ТОВ «Укренергоізолятор».

Розслідування про закупівлі радіостанцій ПАТ «ТРЗ «ОРІОН» через фірми-прокладки було проведено членом редакції ZБК для сайту «Ні корупції!».

Про це повідомляє сайт ZБК з посиланням на лист із НАБУ.

«…повідомляємо, що відомості щодо обставин, що можуть свідчити про вчинення злочину службовими особами ПАТ «Укрзалізниця» під час закупівлі засобів радіозв’язку, які наведені у Вашому листі, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та будуть перевірені під час здійснення досудового розслідування», - йдеться у тексті листа.

nabu-706x1024

Про факт можливого зловживання посадовими особами Філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ редакція сайту «Zалізниця без корупції» звернулася до НАБУ після висвітлення процесу чергової закупівлі залізниці засобів радіозв’язку на 21 мільйон гривень за відпрацьованою роками схемою.

В рамках досудового слідства НАБУ має перевірити наявність складу злочину в діях посадовців при закупівлі радіостанцій в 2016 році на суму близько 55 мільйонів гривень за завищеними цінами через фірму-прокладку ТОВ «ТД «Укренергоізолятор» з можливою змовою останнього з іншими суб’єктами господарювання, які виступали в ролі номінальних конкурентів ТОВ «АРГО» та ТОВ «НВП «Промтрансавтоматика».

Максимальне покарання, пердбачене статтею 191 ККУ загрожує службовим особам ПАТ «Урзалізниця» позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Читайте також Залізничні схеми: 200 мільйонів на радіостанції з «додатковою вартістю»