Оприлюднено перший запис так званих «плівок» Онищенка

5842dfdabc466-7_1200Перший запис, зроблений нардепом-втікачем Олександром Онищенком із нібито депутатом Олесем Довгим, який за його твердженням приїхав з ним домовлятися від імені Президента Порошенка опублікувало видання «Страна».

За словами Онищенка, за чотири дні до голосування про зняття з нього депутатської недоторканності, Президент запросив олігарха до себе на зустріч.

«Цілу годину охорона возила мене по місту манівцями, плутала сліди. Потім завезли в гараж Адміністрації президента і внутрішнім ліфтом підняли в кабінет начальника охорони Порошенко», - згадує Онищенко і каже, що зустріч тривала не більше 10 хвилин.

«Президент зайшов в кабінет, сказав кілька пропозицій, загальна суть яких зводилася до того, щоб я не їхав, що він на моєму боці. Наостанок він дав мені слово президента. Так і сказав: «Даю тобі слово Президента, що нічого не трапиться, якщо ти залишишся в Україні», і закріпив домовленість рукостисканням. «А вже через чотири дні Рада зняла з мене недоторканність і дала згоду на затримання та притягнення мене до кримінальної відповідальності», -. розповідає Онищенко і додає: «Тобто Президент хотів переконати мене, щоб я залишився в Україні, а після цього посадити у в'язницю».

За день до голосування, маючи інформацію, що Рада за зняття недоторканності точно проголосує, Онищенко поїхав за кордон.

«Перший час Петро Порошенко і правоохоронні органи розраховували, що я буду жити в Росії. Це дозволило б оголосити мене ворогом народу. Коли ж вони дізналися, що я осів у Лондоні, вони почали відправляти до мене гінців-переговірників, щоб домовитися про моє мовчання . в обмін на вирішення питання з моїм кримінальною справою Першим гінцем став Олесь Довгий», - розповідає він.

«Перший раз як переговірник Олесь прилетів до мене на зустріч в Італію Я попросив, щоб він розписав кошторис, скільки грошей я віддав за 2,5 року Порошенку, скільки мені пред'являють і як нам звести бюджет. Я підрахував і вийшло близько $ 50 млн, які мені заборгував Порошенко. Довгий сказав, що все доповість Першому і повернеться з пропозицією», - розповів Онищенко.

Друга зустріч відбулася в Лондоні. І в цей раз Онищенко її записав за допомогою послуг британських детективів, які організували аудіо і відео фіксацію розмови.

За словами Онищенка, суть розмови зводиться до зустрічної пропозиції: «Довгий від імені влади пропонує, щоб всю відповідальність у кримінальній справі взяла на себе моя мати (Інеса Кадирова - проходить у справі як глава газової схеми в результаті якої, державі, за версією слідства, було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. - ред.)».

«Плюс до цього я мав заплатити в бюджет велику суму при укладенні угоди зі слідством. Разом з тим, за домовленостями, вони мали випустити під домашній арешт Валерія Посного (адвокат Онищенко, один з головних фігурантів «газової справи», - ред. )»,- сказав Онищенко.

«На аудіозаписі співрозмовники згадують ім'я якогось Михайла. За словами Онищенко, мова йде про журналіста Михайла Подоляці, який свого часу працював у нього піар-менеджером, а після втечі нардепа виступив комунікатором з людьми Порошенко. Трохи пізніше сам Порошенко, як заявляє Онищенко, визначив переговірником Олеся Довгого. Як випливає з аудіорозмови, на зустрічі Довгий також визначає наступного переговірника, якого називає «другом» Олександра Грановського і в аудіозапису називає його «ця людина», - повідомляє видання.

«Як тільки Олесь поїхав, намалювався Циганков (адвокат Андрій Циганков – ред.). Вони попросили мене підписати з ним адвокатський договір на 2 тисячі гривень. Так він став моїм адвокатом, хоча по факту це - парламентер він Грановського. Циганков сам призначив мені зустріч в Москві, аргументуючи це тим, що у нього немає британської візи. Щоб перестрахуватися я взяв з собою двох українців, двох українських ментів, які сиділи на протяг усієї зустрічі, і готові показати свої українські паспорти, якщо знадобиться», - каже Онищенко.

«Розмова з Циганковим також записана, стверджує Онищенко. За словами олігарха, Циганков описує всю схему «договорняках» з владою і оголошує допумови. "Будь-які угоди можливі лише після того, як я передам суму в $ 2 млн в якості гарантій І в цьому випадку Порошенко захотів підзаробити», - передає слова Онищенка видання.

На питання «Страны», за яких умов він готовий піти на угоду з українською владою, Онищенко відповів категорично: «Ні таких умов... Порошенко в результаті все одно кине спробує заробити і кине. Він всіх перекидав Це його стиль», - відповів Онищенко.

https://youtu.be/a2p2Mu9QHb8

Своєю чергою адвокат Андрій Циганков випустив серію постів і заяв, в яких зазначив, що заяви Онищенко про «компромат» на українського президента - свідчення того, що нардеп пішов на угоду, щоб уникнути кримінальної відповідальності. Сам він каже, що ніяким засланим козачком не є і чесно виконував функції адвоката.

Як повідомляє «Українська правда», раніше Президент на засіданні фракції в понеділок заявив, що «ніяких плівок немає і бути не може апріорі. Це така лінія захисту».

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше Олександр Онищенко стверджував, що гроші за вирішення «газової справи» вимагав син екс-прокурора. 

Також, як інформував «Ні корупції!», НАБУ перевіряє інформацію, оприлюднену депутатом Олександром Онищенком про підкуп депутатів, але до Єдиного реєстру розслідувань справа не занесена.