Хто керує українськими суддями, і що буває з тими, хто не підкоряється системі

Журналісти програми "ЦРУ" з'ясували, чи існують в Україні чесні служителі Феміди, а також  хто тисне на суддів, і що буває з тими, хто не підкоряється системі.

Справа Бондаренка

Викривачами суддівських "договорняків" вперше виступили самі служителі Феміди. Піонером сенсаційних зізнань став законник апеляційного суду черкаської області – Сергій Бондаренко. На вимогу очільника установи винести неправомірне рішення, що вдалося зафіксувати на диктофон,  Бондаренко вчинив і по совісті, і по закону.

Справою про виселення родини із заводського гуртожитку, яку розглядав Бондаренко, голова апеляційного суду Володимир Бабенко перейнявся особисто. Мав попередні домовленості із керівництвом заводу "Азот". За позитивне рішення про виселення родини з гуртожитку, увесь колектив апеляційного суду отримав би можливість безкоштовно відсвяткувати корпоратив у залі заводу.

Відмову виносити замовне рішення голова суду Бабенко розцінив як зухвалу підлість, за яку треба відповідати.

Справа Гольник

Іще одна "біла ворона" у мантії – суддя Октябрського районного суду Лариса Гольник. Жінка відмовилась іти на повідку у місцевого голови Олександра Мамая. Та за свій відважний вчинок нажила більше проблем, аніж поваги і підтримки.

Звичайна справа про адміністративне правопорушення стала незвичайною, коли на лаві підсудних опинився полтавський градоначальник Олександр Мамай. Він погодив виділення землі депутатці міськради Ірині Климко, яка ще є його падчерицею. Але про родинні зв'язки Мамай промовчав. Тож, суд почав розгляд справи про конфлікт інтересів. Розгляд справи головний фігурант відверто саботував, згодом через посередника розпочав перемовини.

Незабаром приборкувати норовливу служительницю Феміди прийшов і сам Олександр Мамай. Ця зустріч і наробила розголосу, адже її вдалося зафіксувати на спецзасоби.

Сама посада судді вимагає стійкого характеру, бездоганної репутації і сили волі протистояти системі. Такі судді в Україні є, їм до водиться несолодко – навіть ризикувати своїм життям заради того, аби все було по закону. 

"ЦРУ"