Європа поставила під сумнів фінансову допомогу Україні через корупцію

В Європі вважають, що фінансова допомога Україні не дає потрібного ефекту

В Європі вважають, що фінансова допомога Україні не дає потрібного ефекту

Європейська рахункова палата поставила під сумнів масштабну фінансову допомогу Україні.

Програма допомоги, ініційована в 2007 році, до цього моменту дає вельми обмежений ефект, повідомляється в заяві фінансових спостерігачів, оприлюдненому в середу, 7 грудня, передає DW.

До 2014 року причиною цього вважається недостатнє прагнення до реформ з боку тодішнього українського уряду.

Після подій на Майдані був зафіксований певний прогрес, проте результати нового пакету допомоги на 11,2 мільярда євро залишаються нестійкими.

Одним із негативних факторів, крім збройного конфлікту на сході України, фінансові спостерігачі називають великий вплив олігархів на політику та економіку країни.

"Експерти повідомляють, що боротьба з корупцією в Україні проходить з перебоями, оскільки система кримінального переслідування досі недостатньо незалежна від уряду, а олігархи володіють впливом на політичні партії", - йдеться в заяві Європейської рахункової палати.

У зв'язку з недостатніми успіхами в антикорупційній боротьбі загальна програма допомоги опинилася під загрозою, стверджується в повідомленні.

Нагадаємо, податкова система України в світовому рейтингу опустилася з 83-го на 84 місце. Основні складності платників податків пов'язані з істотно вищим рівнем бюрократії в податкових органах.

НВ