Аваков вручав вогнепальні дарунки прем’єрам, депутатам, суддям, прокурорам і телеведучій

zapysatyПротягом керівництва Арсена Авакова у Міністерстві внутрішніх справ нагородну зброю отримували депутати, прокурори, судді, два прем’єр-міністра та одна телеведуча, йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», повідомляє Вihus.info.

Нагороджували цивільних не лише стандартними пістолетами Форт, а й штурмовими гвинтівками та просто зброєю «під замовлення».

За час свого керівництва Аваков вручив 2200 одиниць зброї. МВС щедро відзначало не тільки своїх зразкових співробітників, а й тих, хто не має до силового відомства жодного стосунку.

В МВС стверджують, що відзначають зброєю подвиги у АТО. Для всіх цивільних підстава нагороди: «Pа особливі заслуги в захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового і громадянського обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть». Втім розмір заслуг, зразковість виконання обов’язку та наявність честі і доблесті - визначається міністром внутрішніх справ на його власний розсуд.

«Нагородну зброю я вручав і буду вручати, це повноваження Міністра і це добра справа», - наголосив міністр у інтерв’ю програмі.

https://youtu.be/v8EgwHchM00

В МВС для ілюстрації нагород пригадають два показові приклади нагородження цивільних. У 2014 році руфер Мустанг розмалював зірку в Москві. Цього року водій маршрутного автобусу Валерій Тімонін в Дніпрі намагався зупинити злочинця, котрий застрелив поліцейських. Обидва отримали нагородну зброю. Публічно і з висвітленням у ЗМІ.

Імена сотень інших героїв не називають, хоча вони мали б бути відкритими. «Це не державна нагорода, це почесна відзнака, фактично, це те саме, що подяка чи грамота», - пояснює Сергій Львович, юрист й інструктор із стрільби.

Три місяці та десятки запитів знадобились програмі «Наші гроші» щоб отримати принаймні частину імен нагороджених.

У перший рік на посаді Арсен Аваков нагороджував вищі щаблі. Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку дістався ізраїльський пістолет Jericho 941 FBL, його ще називають дитячим Desert Eagle. За рік Яценюку видали і серйознішу іграшку – кулемет Максим. А Міноборони на додачу відзначило прем’єра раритетним пістолетом-кулеметом Thompson зразка 1928 року.

1

Озброїли в Авакова і нинішнього прем’єра - Володимира Гройсмана. У 2014 році Володимир Гройсман отримує такий же пістолет як і в Яценюка - Jericho 941 FBL. А потім Аваков нагороджує Гройсмана штурмовою гвинтівкою Fort-221 з коліматорним прицілом Mepro 21. Це копія ізраїльського автомата «Тавор». Сам прем’єр говорить про своє озброєння лаконічно: «Ні, я зброю не ношу, але зброя в мене є. Я не використовую зброю в своїй діяльності».

2

3

Влітку Арсен Аваков не зазначаючи імен повідомив, що нагородив зброєю 97 депутатів. Отримані програмою «Наші гроші» накази розкривають частину імен: бютівець Валерій Головко та однопартієць Авакова Микола Княжицький з «Народного фронту» - отримали вітчизняні пістолети Fort 17-05. Ще один бютівець Олександр Дубовий - пістолет Glock 17. Радикалку Оксану Корчинську озброїли компактним американським пістолетом Kel-Tek PF-9.

Радник Авакова - Зорян Шкіряк - один з найвідоміших нагороджених. Він залюбки позує із нагородним Glock 26. На додачу МВС нагородило Шкіряка вітчизняним пістолетом Fort 17. А ще - автоматом. У жовтні 2014 року радник міністра внутрішніх справ зі стратегічного аналізу та прогнозування отримав АКС-74. Саме цю посаду займав Зорян Шкіряк у 2014 році. Та навіть проглянувши наказ про власну відзнаку Зорян Шкіряк заперечує наявність у нього автомату:«Це брєд, чесно. От Ви мені прислали, я подивлюся і розберуся, ну тому що це просто маячня».

У Київського міського голови Віталія Кличка - револьвер «Альфа». Про свої «особливі заслуги» Кличко навіть не пам’ятає: «Мене запросили на особисті заходи, чи я не пам’ятаю до якої дати, і вручили це. Питання, що я тримаюсь за це - ні. Нагородили – дуже добре».

Нагородження телеведучої 5-го каналу, дружини Міністра інформаційної політики Яни Конотоп - у МВС навіть не відразу пригадали. Не зважаючи на видатні заслуги, за які дружину кума Порошенко Аваков влітку 2014 року нагородив Glock 17.

4

Підстави нагородження Конотоп невідомі і її чоловику. Міністр інформаційної політики Юрій Стець нічого не може вдіяти із подарунками дружині: «Треба спитати в Авакова, це ж не я їй подарував».

Сам Аваков вважає, що телеведуча нагороджена за дії в зоні АТО разом із співробітниками МВС: «Якщо є в неї нагородна зброя, пригадую, що ніби є, то вона робила нашу справу разом з оцими хлопцями, в тому числі в зоні антитерористичної операції за ці роки».

Арсен Аваков не залишив поза увагою судову владу. Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло задекларував мисливський карабін Blazer, німецький комбінований карабін Krieghoff і ще один – Sauer. Вартість такого арсеналу вища від річної суддівської зарплати. Завдяки МВС, Нечитайло озброєний і більш прихованим вогнепалом: компактним пістолетом Taurus. Суддя пов’язує таку відзнаку з власною безпекою: «Зрозуміло, що мені потрібно. Ви ж розумієте, яку посаду я займаю. Зрозуміло, що я його ношу, бо я себе повинен захистити. І я відмовився від державної охорони». Для надійнішого захисту у судді є ще пістолет Стєчкіна від Міністерства оборони.

Очільник Київського апеляційного суду Андрій Горяйнов також отримав від МВС Taurus за заслуги, які так і не зміг пояснити.

Голова Київського апеляційного господарського суду Олег Хрипун нагороджений Аваковим пістолетом Taurus. Сергій Могил – заступник голови Вищого госпсуду України отримав Fort 17-05, але коментувати це категорично відмовився. Так само не захотів говорити про свій пістолет Марголіна суддя Конституційного суду України Сергій Сас. У скандального прокурора Києва Сергія Юлдашева пістолет Taurus PT 809 і револьвер Smith&Wesson SW1911. У не менш скандального голови Київської міської митниці Юрія Дворака – Taurus.

Речник МВС, Артем Шевченко, пояснює: «Людина хоче якийсь зразок зброї, який не є в даному разі в розпорядженні Міністерства внутрішніх справ, але вона за свої кошти готова придбати його. Таким чином він купує, фактично, цей зразок зброї, заохочується ним за заслуги відповідно до обґрунтування зазначеного у клопотанні».

Читайте також Аваков подарував ще один пістолет дружині кума Порошенка. За АТО