Посадовець, який уник покарання за корупцію, не виплачував підлеглим зарплату

gr_24-10-11_korrypciyaЧиновник черкаського держземкадастру, звинувачений у корупції  і звільнений від покарання через давність терміну притягнення до відповідальності, попався на новому правопорушенні.  Цього разу адміністративному.  Майже два місяці з його вини працівники Черкаської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» не отримували заробітну плату.

Як писав «Ні корупції!», затриманого наприкінці липня цього року колишнього начальника Канівського районного відділу земельних ресурсів Володимира Миненка, підозрюваного у незаконній передачі 46 фізичним особам земельних ділянок на Канівщині, звільнили від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 364 КК України, у зв’язку із закінченням строків давності притягнення останнього до кримінальної відповідальності.

Миненко Володимир Борисович

Миненко Володимир Борисович

Працюючи начальником Канівського районного відділу земельних ресурсів, у лютому 2005 року пан Миненко незаконно відвів у власність 46 громадян понад 76 га землі.

Відомо, що це не перший судовий прецедент у біографії згаданого чиновника. У 2012 році начальник Канівського районного відділу земельних ресурсів притягався до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, передбачених ч.2 ст.28, ч.2 ст. 364 та ч.2 ст.28, ч.2 ст. 366 КК України – зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення.  Володимира Миненка визнали винним за згаданими вище статтями обвинувачень та призначили покарання – позбавлення волі на три роки з позбавленням права обіймати посади в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування строком на 1 рік.  Проте тоді ж на підставі ст. 49 КК України улюбленця Феміди звільнили від призначеного покарання за ч.2 ст. 366 КК України у зв’язку із закінченням строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Цього  року, як дізнався "Ні корупції!" з матеріалів судової ухвали, двічі звільнений від покаранння посадовець, перебуваючи на посаді директора Черкаської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»,  вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 Кодексу України про адмінпорушення.

cher-sud-rejestr_mymemko

«Проведеною 21.07.2016 року перевіркою додержання законодавства про працю у Черкаській регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру» виявлено порушення, а саме:

- ч.ч. 1,2,3 ст.115 КЗпП України та ч.ч.1,2 Закону України «Про оплату праці» порушено терміни виплати заробітної плати, так на день проведення перевірки заробітна плата працівникам виплачена за першу половину травня місяця 2016 року», - йдеться в постанові Соснівського райсуду Черкас.

cher-sud-rish_mymemko

В судове засідання чиновник не з’являвся і причини неявки суду не повідомляв.

Суд визнав його вину та призначив штраф – 510 гривень. Посадовець також має сплатити 275 гривень 26 копійок судового збору.