Свій до свого по своє. Одеська міськрада купує квартири у “любих друзів” мера

Фото з сайту компанії !Інтобуд"

Фото з сайту компанії "Інтобуд"

На  сесії Одеської міськради, запланованій на 7 грудня, може відбутися шалений дерибан бюджетних коштів. Міськрада прийматиме рішення про закупівлю для комунальної власності квартир на суму 11.416.600 грн. Метою придбання 8 квартир називають створення фонду житла для тимчасового проживання. Про це йдеться у проекті рішення №4.7, опублікованому на сайті міськради.

omr-07-1a

omr-07-1b

На перший погляд здається, що нічого особливого немає у придбанні цих квартир. Однак Одеську міськраду не слід недооцінювати. За допомогою сайту https://youcontrol.com.ua/ нам вдалось з'ясувати, хто саме  отримає вигоду від продажу цих квартир у разі, як за цей проект проголосують депутати. 

Виявляється, що більшість квартир планують купувати в новобудовах, а не на вторинному ринку. До того ж, ці новобудови мають відношення до одеських можновладців.

Найбільша сума бюджетних коштів, майже 7 мільйонів, а саме 6.831.000 грн.,  потрапить на рахунок ТОВ "Промислово-будівельна група "Інтобуд". Вдасниками цієї групи є Аксанюк Юлія Анатоліївна, Вегерінський Володимир Зіновійович та Коробчинський Артур Олександрович.

За дивним збігом обставин, Коробчинський Артур Олександрович був помічником народного депутата 7 скликання Геннадія Леонідовича Труханова. Він так пишається своєю дружбою з мером Одеси, що навіть виставляє свої з ним фото у соцмережах.

Ще одна співвласниця"Інтобуду" Аксанюк Юлія Анатоліївна, окрім того, що  є співзасновницею Одеського обласного осередку ГО "Фронт Змін", також  має відношення до PR агенства "Побєда". Саме ця фірма займалась передвиборчим PRом народних депутатів Пресмана та Крука. Також фірма Юлії Анатоліївни виготовляла рекламну продукцію для Одеської міськради. Серед клієнтів цього рекламного агентства занадто багато цікавих фірм та осіб.

aksanyuk-yu-a

Джерело: visitecinema.com

Ще однією фірмою, яка може отримати бюджетні кошти за квартири, є ТОВ "Екоп-Південь". ЇЇ керівник - Шумахер Андрій Едуардович, родич близького друга Геннадія Леонідовича Труханова, мера Одеси. Власниками фірми виступають Іванчо Андрій Андрійович (53,43%), Аленченко Олег Григорійович (13,57%) та Дрезельс Олександр Львович (33%).

Андрій Іванчо разом із Геннадієм Трухановим володіють ГО "Українська федерація таїландського боксу муей-тай". На сайті організації Іванчо значиться віце-президентом.

До того ж, Іванчо колись був "бізнес-партнером" матері Труханова у фірмі ТОВ МП "Рубітел".

Ще він разом із втікачем Костусевим та дружиною Труханова Тетяною Колтуновою володіє часткою ТОВ ТРК "Одеса-Плюс".

Також з'ясувалося, що Одеська міська рада вже купувала квартири у "Екоп-Південь" та "ПБГ "Інтобуд". У червні цього ж року міськрадою було придбано у них 4 квартири на суму 5.332.700 грн.

 

Отже, у 2016 р. Одеська міська рада, ймовірно,  витратить майже 14 мільйонів гривень (13.799.300 грн.) на придбання квартир у фірм, засновники яких пов'язані з мером Одеси Геннадієм Трухановим.  Чи погодяться на це депутати, і хто саме голосуватиме за таке рішення, - чекати відповіді на ці питання  лишилося недовго.  Сесія міськради запланована на 7 грудня. 

Катерина Маденс, для "Ні корупції!"

Читайте також: Одесские маги