Підопічний Кличка вибудував схему заробітку на фіктивному працевлаштуванні інвалідів

729_486_560e0eeae2697Керівник департаменту соціальної політики Київської міськдержадміністрації Юрій Крикунов впливає на формування списку підприємств, які отримують податкові пільги на працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями.

Але сам Крикунов напряму пов’язаний з фірмами з цього списку, які, насправді, не займаються працевлаштування інвалідів.

Про це йдеться в програмі «Слідство. Інфо», повідомляють «Наші гроші».

Законодавство передбачає, що коли підприємство протягом звітного періоду має в своєму штаті не менше 50% людей з інвалідністю, то воно може претендувати на отримання значних податкових пільг.

Рішення про надання таких пільг ухвалює комісія, за яку відповідає Департамент соціальної політики КМДА.

З минулого року цим департаментом керує Юрій Крикунов, депутат Київради від фракції «Солідарність».

Журналісти намагалися потрапити до офісів декількох фірм з «пільгового» переліку столичних підприємств, але за місцем реєстрації їх не виявилося. Крикунов пояснив, що департамент не перевіряє, чи справді в цих фірмах працевлаштовані інваліди, і чи знаходяться ці фірми за вказаною в документах адресою. За його словами, майже 80% підприємств з цього «пільгового» списку є постійними учасниками програми і щорічно отримують податкові знижки.

П’ять підприємств, які цього року внесені до переліку пільговиків, засновані столичним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ». Саме Крикунов раніше був виконавчим директором цієї організації. А керує цією спілкою інвалідів Віта Мальована, яка також очолює громадську приймальню депутата Крикунова. Крикунов не вбачає конфлікту інтересів в цій ситуації.

За перше півріччя 2016-го року підприємства створені Київським міським відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів-УСІ» отримали 8, 39 млн грн. доходу. І фактично усі ці кошти записані у витрати. Наприклад, понад 1,18 млн грн. пішло на матеріальні витрати, ще 1,87 – на оплату праці. Майже 5 мільйонів гривень записані у розділ «інші витрати». Але на забезпечення доступу працівників з інвалідністю до підприємств не витратили і копійки. Хоча офіційно на усіх підприємствах працює 81 працівник, з них більше половини – люди з інвалідністю, а це 44 працівника.

Нерухомість, за адресою якої зареєстровані фірми, які заснувала «УСІ», належить компанії «НВП «Світло», яке заснував Володимир Крикунов — батько Юрія Крикунова. Родина директора департаменту соцполітики КМДА задекларувала три квартири, три земельних ділянки та понад сто тисяч доларів готівкою і в дорогоцінних металах.

https://youtu.be/yrChMrJ_wO4

Як повідомляв «Ні корупції!», у столиці зловили посадовців, які наживались на соціально незахищених - директор Київського центру соціальної адаптації у змові з рядом інших осіб організувала схему розкрадання бюджетних коштів.

Читайте також Як живуть директори «найласіших» департаментів КМДА

Як живуть директори «найласіших» департаментів КМДА. Частина 2