FAZ підозрює “5 канал” Порошенка в податкових махінаціях

"П'ятий канал" - українська телекомпанія, що належить президентові Порошенку, платить зарплату співробітникам з нелегальних кас для ухилення від сплати податків, пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), на яке посилається DW.

poroshenko-nim

Петро Порошенко. © DPA

Все більше журналістів приватної телекомпанії "П'ятий канал", що належить українському президентові Петру Порошенку, повідомляють про "сірі зарплати", які вони, нібито, отримують на паралельні банківські карти і "в конвертах" поряд зі своєю офіційною зарплатою, пише у четвер, 1 грудня, німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).hazetaСемеро нинішніх і колишніх співробітників редакції "П'ятого Каналу"  підтвердили FAZ, що вже кілька років отримують гроші за системою подвійної бухгалтерії на різні банківські картки. На одну картку приходить офіційна зарплата, сума якої часто дорівнює мінімальній зарплаті, прописаній в українському законодавстві, а на іншу - більш висока сума неофіційної зарплати, отримання якої не потребує розписки. Раніше неофіційна зарплата виплачувалася готівкою, повідомили журналісти.

Адміністрація президента Порошенка у відповідь на запит FAZ заявила, що коментар на цю тему може дати тільки "П'ятий канал". Серед іншого німецьке видання цікавилося, чи відомо президентові Порошенку про, як припускають,  "сірі доходи" на його телеканалі. Прес-секретар "П'ятого Каналу" Олександра Матіос по телефону підтвердила отримання запитань від FAZ, пообіцявши відповісти на них, проте реакції так і не надійшло. Головний редактор Володимир Мжельський  не відповів німецьким журналістам ні по телефону, ні  електронною поштою.

Дві журналістки телеканалу, Оксана Гриценко і Ксенія Новикова, погодилися виступити в якості свідків під власними іменами, в той час як інші п'ять співробітників віддали воліли бути неназваними. Жоден з інших членів редакції, з якими спілкувалася FAZ, не спростував інформацію про неофіційну частину зарплати на "П'ятому каналі".

Виплата зарплат подібним чином - поширене явище в українських компаніях. Завдяки подвійній бухгалтерії приватні підприємства ухиляються від сплати прибуткового податку і внесків до фондів соціального страхування, що є порушенням закону.

DW