«Четверта влада» дізналась, хто і як «розіграв» 11 мільйонів на будівництво притулку у Луцьку

20161128100724

Вартість притулку для бездомних тварин становитиме 11 372 000 гривень. Таку цінову пропозицію обрав конкурсний комітет виконкому Луцької міської ради, повідомляє «Четверта влада».

Очікувана вартість закупівлі становила 11 395 300 гривень.

У конкурсі змагалось три учасники:

– ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» –11 372 000 гривень.

– ТОВ «Житлобуд 2» – 11 384 458,80 гривень.

– ФОП Тарнавський Павло Ростистлавович – 11 395 300 гривень.

Останній учасник не подав на конкурс потрібної документації.

Переможцем конкурсу стало Луцьксантехмонтаж №536, оскільки його ціна виявилась найдешевшою.

У цій закупівлі насторожує той факт, що під час аукціону ціни учасників не знижувались. А двоє учасників цього конкурсу ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» та ТОВ «Житлобуд 2» є незмінними гравцями на ринку будівництва на Волині і вже не вперше «ділять» між собою такі тендери.

Ці фірми мають спільну історію, адже до 2012 року Луцьксантехмонтаж мав 51 % акцій Житлобуду – про це писали «Наші гроші» .

Бенефіціарним власником ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» є Чорнуха Віктор Григорович, а керівником та підписантом є син Віктора Чорнухи Ігор.

Керівник ТОВ «Житлобуд 2» – Леонід Стефанович. Частки цього товариства розділені між чотирма особами: Леонідом Стефановичем, Наталією Бохонко, Анатолієм Дукою та Ольгою Чижук.

Леонід Стефанович та Ольга Чижук зареєстровані за однією адресою у Струмівці Луцького району.

Двох конкурентів тендеру поєднує ще одна спільна історія – Чорнуха Віктор та Леонід Стефанович є засновниками громадської організації «Організація роботодавців будівельної галузі Волинської області».

У коментарі «Четвертій владі» Віктор Чорнуха сказав, що справді є головою організації, яка відстоює інтереси будівельників. У цій організації також є і пан Стефанович. Однак щодо професійної діяльності, то пан Чорнуха запевняє, що сам порадив керівнику Житлобуду іти працювати самостійно.

«Ми 10 років працювали, не маємо ніяких інтересів, ні закулісних ігор, – пояснює Віктор Григорович. – Він став сам працювати. Да він виплатив свою долю, яку ми мали, офіційно вніс у 2012 році. Ніхто нічого не має загального сьогодні. Ми просто розійшлись по-людськи, потиснули руки і навіть закулісних ніяких немає. Як би ви не шукали - даю вам слово - нічого немає, зовсім різні організації», - сказав Чорнуха.

«Почути думку керівника «Житлобуду 2» не вдалося, оскільки він перебуває на лікарняному. Працівники повідомили що пан Стефанович переніс операцію, тому турбувати його не хочуть», - повідомляє видання .

Третій учасник конкурсу Тарнавський Павло Ростиславович не прикріпив на сайт закупівель жодної документації та не знижував ціну в аукціоні. Таку позицію пан Тарнавський пояснює своєю відсутністю під час проведення аукціону – бо був у цей час за кордоном. А документи пообіцяв прикріпити, мовляв ще не розібрався у цих тендерах.

Вартість участі в аукціоні для пана Тарнавського коштувала 1 700 гривень. Дивно, що він не знайшов часу аби прикріпити документи та повноцінно взяти участь в аукціоні.

«Притулок будуватиметься на території комунального підприємства «Ласка», - пояснює директорка КП Дана Новарчук і додає: «Ця територія займає 1,2 гектара. Наразі у нас немає притулку, а все що тут є для утримання бездомних тварин ми зробили своїми руками».

Кошти для будівництва надає Міністерство екології на екологічні заходи. В цьому році є мільйон із 11 передбачених мільйонів. З них 500 тисяч надало Міністерство і 500 тисяч – Луцька міська рада на умовах співфінансування.

На даний момент будується ізолятор і проводяться лінї освітлення, каналізації. Після завершення цих робіт будемо подавати запити на міністерство на дофінансування. А також шукаємо кошти для цього в інших міжнародних проектах, – запевняє директорка комунального підприємства.

Як писав "Ні корупції!", Волинський перинатальний центр зводив ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536». Нині будівля майже на завершальній стадії. Тільки бракує грошей, щоб остаточно ввести в експлуатацію об’єкт.

Компанія ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» неодноразово вигравала тендери з будівництва і реконструкції за державні кошти, причому, неодноразово за процедурою закупівлі в одного учасника. Інколи ставала безпосереднім учасником корупційних скандалів. А інколи – надавала квартири чиновникам безкоштовно.