НАЗК побачило у діях нардепа Лещенка адмінпорушення

572ce7af2763a-113661Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку факту придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком квартири в Києві, виявило адмінпорушення і склало відповідний протокол.

Про це НАЗК повідомило на своїй сторінці у Фейсбук.

«НАЗК встановило, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Сергій Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником. Будучи на момент придбання неруxомості народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала 1 млн 801 тис. 648 гривень).

Відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення, уповноважена особа Національного агентства склала протокол на народного депутата (відповідно до ч. 1 ст. 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше НАБУ виявило адмінпорушення у покупці квартири Лещенком. Порушення полягає у взятті безвідсоткої позики в керівника УП Олени Притули.

Свого часу депутат Верховної Ради Сергій Лещенко особисто закликав Національне антикорупційне бюро перевірити придбання ним елітної квартири в центрі Києва.