Голові РДА на Полтавщині призначили штраф у 45 разів менший, ніж розмір хабара

zapysatyСеменівський райсуд Полтавської області виніс вирок голові Глобинської РДА Василю Вакуленку. Його визнали винним у хабарництві та призначили 12 тисяч 750 гривень штрафу.

Про це стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту Семенівського райсуду, повідомляє «Полтавщина».

Голову Глобинської РДА затримали під час отримання 23 тисяч доларів хабара наприкінці травня цього року. Через 5 днів його відсторонили від посади а пізніше — взяли під варту.

У середині червня Василь Ваукленко звільнився з посади голови РДА за власним бажанням.

У червні нардеп Юрій Бублик взяв екс-посадовця на поруки, тому суд випустив його з СІЗО.

17 листопада Семенівський райсуд провів слухання у справі хабарництва Василя Вакуленка та з’ясував наступне. 17 вересня 2015 року директор ТОВ «Біфлек» попросив його дати в оренду з правом викупу 600 кв.м. колишнього приміщення дитячого садочку та школи у Глобинському районі.

Тодішній голова РДА сказав, що швидко вирішить його питання, якщо отримає кошти, еквівалентні вартості квартири у Кременчуці — 500 тисяч гривень.

orenda

20 травня директор прийшов до приймальні голови РДА та віддав йому 23 тисячі доларів за сприяння в оформленні права користування будівлею колишньої Федорівської ЗОШ в селі Федорівка Глобинського району.

Під час судового розгляду кримінального провадження, 17 листопада, прокурор Кременчуцької місцевої прокуратури та обвинувачений уклали угода про визнання винуватості. Врахувавши її, суд визнав Василя Вакуленка винним за ч.2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом).

У якості покарання йому призначили 12 тисяч 750 гривень штрафу та стягнули 3,5 тисячі гривень судових витрат.

Як повідомляв «Ні корупції!», у липні слідчим відділом прокуратури Полтавської області було завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно вже колишнього голови Глобинської районної державної адміністрації, який обвинувачувавчя у вимаганні та отриманні від приватного підприємця 23 тис. дол. США з користування приміщеннями освітніх закладів.

Загалом посадовець вимагав 30 тисяч доларів від підприємця за надання в оренду з правом викупу колишнього приміщення дитячого садочку та школи площею 600 квадратних метрів та майже трьох гектарів прилеглої землі.