ФОТО
| |

Запорізька міськрада вимагає звільнення міністра Нищука

zapysatyДепутати Запорізької міської ради на сесії 30 листопада ухвалили звернення до Верховної Ради і Кабінету міністрів України з вимогою звільнити міністра культури Євгена Нищука за його заяву про «генетику» жителів південного сходу України.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За звернення проголосували 33 з 55 присутніх на сесії депутатів. Ініціатором рішення виступали представники фракції «Наш край».

22 листопада у програмі «Свобода слова» на каналі ICTV Нищук сказав, що «ситуація, що склалася на сході і півдні, – прірва свідомості».

«Більше того, коли ми говорили про генетику на Запоріжжі, на Донбасі, то це міста завезені. Немає там ніякої генетики, це свідомо завезені. Черкаси – славетний гетьманський і Шевченків край. Саме місто Черкаси наполовину завезене», – сказав він.

Після цього партія «Опозиційний блок» виступила з вимогою відставки Нищука.

Зазначимо, що наступного дня міністр культури вибачився за свою заяву.

«Тривалий час історичні та культурні проекти недофінансовувалися. У цьому руслі, я казав, що формується момент духу. А всіх зачепило слово «генетика». Якщо воно когось зачепило, я щиро прошу вибачення.

Насправді я не хотів скривдити. Я говорив лише про те, що зараз треба збільшувати увагу до культурного діалогу та обміну», – сказав Нищук на засіданні Кабміну.

Нищук зауважив, що його висловлювання некоректно зрозуміли.

«Це вирвано з контексту програми. Я говорив про те, що необхідно збільшити увагу до культурного діалогу та обміну в східних областях, оскільки тривалий час було спотворення або недофінансування тих чи інших проектів», – додав міністр.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії