Запорізька міськрада вимагає звільнення міністра Нищука

zapysatyДепутати Запорізької міської ради на сесії 30 листопада ухвалили звернення до Верховної Ради і Кабінету міністрів України з вимогою звільнити міністра культури Євгена Нищука за його заяву про «генетику» жителів південного сходу України.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За звернення проголосували 33 з 55 присутніх на сесії депутатів. Ініціатором рішення виступали представники фракції «Наш край».

22 листопада у програмі «Свобода слова» на каналі ICTV Нищук сказав, що «ситуація, що склалася на сході і півдні, – прірва свідомості».

«Більше того, коли ми говорили про генетику на Запоріжжі, на Донбасі, то це міста завезені. Немає там ніякої генетики, це свідомо завезені. Черкаси – славетний гетьманський і Шевченків край. Саме місто Черкаси наполовину завезене», – сказав він.

Після цього партія «Опозиційний блок» виступила з вимогою відставки Нищука.

Зазначимо, що наступного дня міністр культури вибачився за свою заяву.

«Тривалий час історичні та культурні проекти недофінансовувалися. У цьому руслі, я казав, що формується момент духу. А всіх зачепило слово «генетика». Якщо воно когось зачепило, я щиро прошу вибачення.

Насправді я не хотів скривдити. Я говорив лише про те, що зараз треба збільшувати увагу до культурного діалогу та обміну», – сказав Нищук на засіданні Кабміну.

Нищук зауважив, що його висловлювання некоректно зрозуміли.

«Це вирвано з контексту програми. Я говорив про те, що необхідно збільшити увагу до культурного діалогу та обміну в східних областях, оскільки тривалий час було спотворення або недофінансування тих чи інших проектів», – додав міністр.