Відмивання грошей і секс-послуги: українські інтернати жахнули своїм таємним життям

630_400_1479799584-9645Нещодавно Україну шокувала інформація про те, що на Харківщині вчителька однієї з шкіл-інтернатів намагалася продати свою 13-річну ученицю за 10 тисяч доларів. За однією із версій, дитину хотіли купити для подальшого вилучення органів.

І це не єдиний випадок жорстокості у стінах українських інтернатів. У притулках над дітьми знущаються і на сході України, що на заході, йдеться у програмі «Гроші».

У Снятині Івано-Франківської області діє, імовірно, найстрашніший український інтернат. Торік тут навіть спалили заживо хлопця. Цього року у цьому закладі підліток вистрибнув із третього поверху.

За словами місцевих жителів, в інтернаті відбуваються замахи на життя та замовні вбивства. Очільниця міжнародного фонду, що опікується дітьми-сиротами, Ніна Катанова підозрює, що причиною розправ у притулках можуть бути гроші. За її словами, в Україні приблизно 7,5 мільярда гривень щороку виділяється на інтернати. На одну дитину щомісяця виділяється з бюджету понад 20 тисяч гривень, однак до вихованців інтернату доходять копійки.

«Тільки 10% йде на дітей, а решта - йде на комунальні послуги, викладачів та вчителів», - додала Катанова.

Загалом в Україні працює притулків більше, ніж у будь-якій країні Європи, – понад 700 тисяч.

Зокрема, вихованець страшного інтернату на Івано-Франківщині, де спалили дитину, Василь Бойчук підтверджує, що в закладі дійсно били дітей і робили із ними все, що заманеться.

«Вони брали і заводили до туалету, а там робили, що хотіли», - ділиться спогадами чоловік.

Більше того, не обійшлося і без махінацій з грошима. Чоловікові держава пообіцяла будинок, на який було виділено майже 400 тисяч гривень. Місцеві чиновники придбали втричі дешевше запланованого житло без газу та інших вигод. Решта грошей зникла. Коли соціальний працівник Сергій Сідлярчук почав розбиратися, хто вкрав гроші Василя Бойчука, у його подвір'я кинули вибухівку. Згодом була викрита ціла система заробітків на дітях колишнього директора інтернату Леоніда Шимчука. Наразі він заарештований.

Психологи кажуть, що інтернатське дитинство розставляє на дітей багато соціальних капканів.

«Для них характерна, по-перше, рання алкоголізація, ранні сексуальні дебюти, і це як єдина доступна задоволена потреба, яка компенсує безліч інших недоліків», - прокоментувала психолог Тетяна Бєлавіна. Зауважимо, цього року розгорілися п'ять гучних скандалів в українських інтернатах, які розслідують правоохоронці. У трьох інтернатах вже звільнили катів, що знущалися над дітьми, і лише у двох випадках арештували вихователів-шкуродерів.

«Репортер» побачив на власні очі, як живеться вихованцям Снятинського дитячого будинку-інтернату.

«Перше, що впадає в око вже при вході у будинок-інтернат – вихованці надворі без наставників. Вони в один голос кажуть, що їх все влаштовує, годують добре і зовсім не б’ють. При чому, однаковими фразами: «У нас все добре, вам нема про що писати», - повідомляє видання.

1

4

«У їдальні зустрічаємо шеф-кухаря Галину Григорчук. Одягаємо халат, йдемо разом на кухню. Сьогодні у меню з м’ясного – сало на обід і консерви на вечерю. Під столом у металевому тазі знаходимо те сало – гора чорного хліба, тонко намащеного смальцем. «М’ясо є кожного дня. А як нема, то даємо ковбасу», – запевняє шеф-кухар», - інформує видання.

3

2

Читайте також Працівники виносять їжу з дитячого інтернату