Європу вразили статки українських чиновників в е-деклараціях – посол Франції

Ізабель Дюмон

Ізабель Дюмон

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон вважає, що факти зберігання  українськими чиновниками значних сум готівкових коштів свідчать про їх недовіру до української банківської системи. Про це вона сказала в інтерв'ю Інтерфакс-Україна

"Хочу знову відзначити, як я вражена тим фактом, що Україні вдалося впровадити таку систему. Але треба також сказати про враження - скажімо так, доволі дивне - яке справила на Європу кількість майна і коштів, задекларованих у рамках цієї системи. Зокрема, величезна кількість готівкових грошей, які зберігають у себе приватні особи. Створюється враження, що деякі політики і держслужбовці не довіряють своїй власній країні", - сказала посол.

Дипломат також зазначила, що в таких умовах складно заручитися довірою з боку зарубіжних інвесторів і залучати їх у країну.

"Важко просити про довіру інвесторів в той час, коли державні діячі високого рівня демонструють таку недовіру", - наголосила І.Дюмон.

Посол Франції висловила переконання, що інститути, які відповідають за боротьбу з корупцією в Україні, повинні мати можливість розслідувати кожен сумнівний факт в е-деклараціях.

Інтерфакс-Україна