Екс-керівника управління МВС підозрюють у розгоні Майдану за 30 мільйонів хабара

83485Генпрокуратурою повідомлено про підозру колишнього заступника начальника Департаменту громадської безпеки – начальника управління МВС України.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Під час досудового розслідування, на підставі зібраних доказів, повідомлено про підозру колишнього заступника начальника Департаменту громадської безпеки – начальника управління Міністерства внутрішніх справ України у організації незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій та наданні у зв’язку з цим керівникам спецпідрозділів охорони громадського порядку МВС України у період грудня 2013 року – лютого 2014 року неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у розмірі понад 30 млн грн за вчинення дій з використанням наданої їм влади та службового становища, зокрема здійснення активної протидії протестним акціям громадян із застосуванням працівниками правоохоронних органів надмірної сили та спеціальних засобів, тобто вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 41, ст. 340, ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України.

На теперішній час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Здобуттю доказів у провадженні сприяло також проведення слідчими Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно з детективами та працівниками Управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро України цілого ряду обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваного та інших осіб, які можуть бути причетні до вчинення вищевказаних злочинів. Зокрема, у ході обшуків виявлено та вилучено три одиниці вогнепальної зброї, велика кількість набоїв до неї, комп’ютерна техніка та документи, що містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час вказаного кримінального провадження.

«Досудове розслідування щодо встановлення інших організаторів та виконавців злочинів, вчинених під час цих подій, триває», - повідомили в ГПУ.

Додамо, що напередодні екс-президент-втікач Віктор Янукович заявив під час відеодопиту, що ніколи і ні з ким не обговорював розгін Майдану.

Читайте також У черзі за справедливістю, або Коли перший високопосадовець сяде