Через махінації з реабілітацією бійців АТО директорці рівненського «Джерельця» «світить» від 7 до 12 років позбавлення волі

zapysatyСуд дозволив правоохоронцям накласти арешт на усе рухоме майно і рахунки Державного підприємства санаторно-оздоровчого комплексу «Джерельце».

Підставою для цього стало розслідування по розтраті понад мільйона гривень на реабілітацію учасників АТО.

Текст ухвали оприлюднено в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Про це повідомляє «Четверта влада».

Наразі правоохоронці встановили, що у таборі бійцям допомогу не надавали, а директорка Алла Кучер має намір продати майно табору, куплене за гроші Держслужби АТО.

Історія розпочалася з добрих намірів Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції надати послуги психологічної реабілітації для бійців.

Оголосили тендер. «Джерельце» отримало 3 мільйони 231 тисячу гривень.

Спочатку дитячий табір мав за 1 мільйон 77 тисяч гривень, напередодні 2016-го року, надати послуги психологічної реабілітації 200-м постраждалим учасникам антитерористичної операції. Тобто на кожного бійця випадало понад 5 тисяч. І це без проживання і харчування.

АТОвці ж називають інші цифри – тисяча-півтори. Саме стільки, кажуть, їм платили, аби вони підписали, заяву, що проходили реабілітацію. Решта – чотири тисячі йшли невідомо куди.

З судової ухвали відомо, що правоохоронці вже допитали 135 учасників АТО, яким нібито надавали послуги психологічної реабілітації на базі «Джерельця» у період з 14 по 31 грудня 2015-го.

«Відповідно до їхніх показань, вони лише надали в СОК «Джерельце» копії необхідних документів та пройшли тестування і анкетування (фактично первинну діагностику, відповідно до специфікації договору №12). Фактично послуги з психологічної реабілітації їм не надавалось», – йдеться в ухвалі.

Досудовим розслідуванням також встановлено, що 20 психологів, які мали б працювати з бійцями, не надавали послуги з психологічної реабілітації постраждалим учасникам АТО на базі санаторно-оздоровчого комплексу «Джерельце» у той самий період.

Втім це не єдині викриття. Правоохоронці з`ясували, що директорка табору планує продати ліжка, тумбочки, матраци та інше майно, яке табір «Джерельце» придбав за грошові кошти отримані від Держслужби АТО у 2015 році.

Досудове розслідування проводять за фактом заволодіння службовими особами ДП СОК «Джерельце» бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України).

Посадовцям «Джерельця» загрожує позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Позицію директорки «Джерельця» і представника спілки учасників АТО щодо ситуації із псевдореабілітацією можна почитати ТУТ

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2014 році Верховна Рада поліпшила умови реабілітації постраждалих у боях учасників АТО.

Читайте також Фирма с уставным капиталом в 1000 гривен снова выиграла тендер на реабилитацию воинов АТО