ФОТО
| |

Через махінації з реабілітацією бійців АТО директорці рівненського «Джерельця» «світить» від 7 до 12 років позбавлення волі

zapysatyСуд дозволив правоохоронцям накласти арешт на усе рухоме майно і рахунки Державного підприємства санаторно-оздоровчого комплексу «Джерельце».

Підставою для цього стало розслідування по розтраті понад мільйона гривень на реабілітацію учасників АТО.

Текст ухвали оприлюднено в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Про це повідомляє «Четверта влада».

Наразі правоохоронці встановили, що у таборі бійцям допомогу не надавали, а директорка Алла Кучер має намір продати майно табору, куплене за гроші Держслужби АТО.

Історія розпочалася з добрих намірів Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції надати послуги психологічної реабілітації для бійців.

Оголосили тендер. «Джерельце» отримало 3 мільйони 231 тисячу гривень.

Спочатку дитячий табір мав за 1 мільйон 77 тисяч гривень, напередодні 2016-го року, надати послуги психологічної реабілітації 200-м постраждалим учасникам антитерористичної операції. Тобто на кожного бійця випадало понад 5 тисяч. І це без проживання і харчування.

АТОвці ж називають інші цифри – тисяча-півтори. Саме стільки, кажуть, їм платили, аби вони підписали, заяву, що проходили реабілітацію. Решта – чотири тисячі йшли невідомо куди.

З судової ухвали відомо, що правоохоронці вже допитали 135 учасників АТО, яким нібито надавали послуги психологічної реабілітації на базі «Джерельця» у період з 14 по 31 грудня 2015-го.

«Відповідно до їхніх показань, вони лише надали в СОК «Джерельце» копії необхідних документів та пройшли тестування і анкетування (фактично первинну діагностику, відповідно до специфікації договору №12). Фактично послуги з психологічної реабілітації їм не надавалось», – йдеться в ухвалі.

Досудовим розслідуванням також встановлено, що 20 психологів, які мали б працювати з бійцями, не надавали послуги з психологічної реабілітації постраждалим учасникам АТО на базі санаторно-оздоровчого комплексу «Джерельце» у той самий період.

Втім це не єдині викриття. Правоохоронці з`ясували, що директорка табору планує продати ліжка, тумбочки, матраци та інше майно, яке табір «Джерельце» придбав за грошові кошти отримані від Держслужби АТО у 2015 році.

Досудове розслідування проводять за фактом заволодіння службовими особами ДП СОК «Джерельце» бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України).

Посадовцям «Джерельця» загрожує позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Позицію директорки «Джерельця» і представника спілки учасників АТО щодо ситуації із псевдореабілітацією можна почитати ТУТ

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2014 році Верховна Рада поліпшила умови реабілітації постраждалих у боях учасників АТО.

Читайте також Фирма с уставным капиталом в 1000 гривен снова выиграла тендер на реабилитацию воинов АТО 

Доданий до: Корупція в Рівному, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії