Автомайдан каже, що виявив «кишенькову суддю» військової прокуратури

Протестувальники виступають проти переслідування активістів Автомайдану, які займаються викриванням незаконного збагачення високопосадовців, суддів та прокурорів._dsc1473

 28 листопада активісти пікетували Генеральну прокуратуру.  Протест спровокував обшук військовою прокуратурою та СБУ активіста Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан»  та учасника проекту  PROSUD Миколи Сидоркіна. Йому приписують членство у злочинній  організації, яка, начебто, перешкоджає розслідуванню справи екс-президента Віктора Януковича.

Справою президента-втікача та екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка і засновника "ВЕТЕК" Сергія Курченка займається голова Голосіївського райсуду Олена Первушина. Вона звернулась до Генпрокуратури із заявою про те, що невідомі особи вчиняють на неї психологічний та інший тиск. А це, начебто, впливає на розгляд цих резонансних справ.

_dsc1575Адвокат «Автомайдану»  Роман Маселко говорить, що насправді у цій справі його підзахисний Микола Сидоркін не є свідком, підозрюваним чи обвинувачуваним. Суддя Олена Первушина, звинувативши його у перешкоджанні розгляду справи, хотіла зупинити активістів, які почали детально порпатися в її декларації. Оскільки одним із завдань «Автомайдану» є боротьба з корупцією, активісти аналізують декларації суддів.  За словами Романа Маселка, їх дуже зацікавило задеклароване майно судді Первушиної, у якої по суті його зовсім немає.

«У неї, окрім зарплати, немає ані житла, ані автомобіля, ані депозитів… Первушина є головою Голосіївського суду протягом 10 років. У часи Майдану як мінімум 7 суддів виносили рішення стосовно автомайданівців. Очевидно, що вона також мала якийсь вплив на своїх колег. Коли до нас надійшла інформація про те, що суддя має  хороший будинок, користується елітним автомобілем, ми захотіли це перевірити. Відзняли її будинок. Через деякий час нам почали приходити сигнали від військової прокуратури, що не потрібно нічого публікувати про пані Первушину. Та ми продовжили свою роботу», - пояснив адвокат «Автомайдану». – «Причиною для того, щоб провадити обшук у квартирі Миколи Сидоркіна, були зовсім не резонансні справи. А просто те, що ми зафіксували незадеклароване майно. Це тиск на активістів, який робиться з метою залякування», - каже адвокат і вказує таким чином на зв'язок судді з військовою прокуратурою.

Аби на власні очі побачити та зафіксувати, чи є в пані Первушиної автомобіль, Микола Сидоркін разом з товаришем-активістом приїхали зранку до Голосіївського суду. Активісти кажуть, служителька Феміди прибула на роботу на незадекларованому автомобілі Toyota Land Croiser 200. Автомайданівці зафіксували це на фотоапарат.

collage

 «Голова суду побачила, як ми фотографуємо і не приховуємо цього. Вона відчинила та зачинила дверцята… Авто простояло 1-2 хвилини. Я так зрозумів, що суддя знімала нас, очевидно, на телефон. Після чого заїхала в приміщення Голосіївського суду. Ми ж, почекавши 2 хвилини, поїхали звідти. Ніяких переслідувань не проводили», -  розповів Микола Сидоркін.

Після 2,5 годин обшуку квартири Миколи Сидоркіна не було знайдено жодних матеріалів-доказів, що він є членом злочинної організації. Невдовзі активіст був опитаний як свідок.

_dsc1511

_dsc1528
_dsc1735

_dsc1736
_dsc1739

На думку Катерини Бутко, координатора проекту PROSUD, це все стало демонстрацією того, як суддівська і прокурорська системи прикривають одна одну.

«Проект PROSUD має на меті максимальне очищення суддівської системи від непорядних суддів. Таких суддів, як і Первушина, які пристосовуються до будь-якої влади, які є «кишеньковими» суддями прокурорів, міліціонерів та інших правоохоронних органів», - зазначила вона.

Учасники протесту сподіваються на конкурси, в яких розглядатиметься  вся інформація про діяльність та правдивість декларацій суддів. Адвокат Роман Маселко шкодує, що як тільки за дослідження декларацій беруться активісти, то прокуратура може влаштувати у них обшук, порушити кримінальну справу та висунути звинувачення у злочинній співпраці.

Він вважає, що на все це потрібно швидко реагувати: «Ми подаємо відповідні заяви про вчинення злочину, бо всі ці дії є незаконними і злочинними. Ми вимагаємо пояснення і притягнення до відповідальності. Також однозначно передамо дані, які маємо про суддю, у НАБУ, НАЗК і Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Будемо стежити, яким чином перевірять всі ці факти, і чи дійсно у справі пані Первушиної проведуть відповідні розслідування».

Активісти звертають увагу, що обшук провадила військова прокуратура. Вони дивуються цьому і цікавляться, чому її обов’язки не виконуються на Сході країни.

Василь Гацько, співголова ДемАльянсу, вважає, що замість переслідування активістів, які викривають корупцію та незаконне збагачення суддів, їх повинні винагороджувати.

_dsc1740«У парламенті лежить законопроект про фінансове стимулювання тих людей, які викривають злочинців. Сьогодні лише незначна частина тих коштів і статків, які були здобуті незаконно високопосадовцями, прокурорами, суддями за режиму Януковича, потрапили в е-декларації. Потрібно, щоб ті, хто викриває все це, отримували винагороду від держави, від платників податків. В іншому випадку побороти всю цю «чуму» нам буде надзвичайно важко», - зазначив він.

Також Василь Гацько стверджує, що роль Генпрокуратури залишилася такою ж, як і за часів Віктора Януковича. За його словами, відомство в період керівництва Юрія Луценка залишилося тим самим каральним органом, яким було й до нього.

«Луценко сьогодні особливо не змінив обличчя Генпрокуратури. Якщо подивитися на цей орган в цілому в українській історії, в тому числі і політиці, то ясно, що він є заполітизований. Саме він і змінює сьогодні той баланс влади, який закладений у Конституції. Тобто, з парламентсько-президентської республіки за допомогою «ручних» генеральних прокурорів роблять президентську, наділяючи повноваженнями і додатковими можливостями діючого президента, не залежно від прізвищ. Тому ми напередодні призначення Луценка вимагали проводити чесні конкурси. Сьогодні видно, що і з чесністю у нас проблема», - пояснив політик._dsc1459

_dsc1561

_dsc1674

_dsc1734

_dsc1738

Наостанок протестувальники розіграли невеличку сценку, у якій продемонстрували процес штампування корупційних справ проти активістів та учасників Євромайдану. Актори-судді та прокурор механічно виносили вироки у справах, на які навіть оком не мигнули.  Чи продовжиться це штампування у житті, залежить від небайдужих українців, кажуть активісти.

Микола Мирний, для "Ні корупції!"

Читайте також: Голова Голосіївського районного суду міста Києва Первушина Олена Сергіївна. Розслідування «PROSUD»