Місія нездійсненна: отримати в Одесі закордонний паспорт

qsyxvip5-4e

Черга, щоб отримати закордонний паспорт у Київському паспортному столі Одеси

Кожного місяця влада «годує» українців розмовами про отримання безвізу для виїзду в Європу.

Поки конкретних термінів немає, але вже відомо: виїхати у країни Євросоюзу, попередньо не оформлюючи візи, буде можливо лише з біометричним закордонним паспортом.

А ось отримати цей документ чи переоформити паспорт стає дуже складною задачею, адже черги в паспортних столах величезні, деякі люди записуються з п’ятої ранку.

Але й це не допомагає. Бо нерідко, побоюючись звинувачень у корупції, начальники паспортних столів рвуть списки з прізвищами, а ті, хто прийшов за записом, стикаються зі «стіною» людей, які в коридорах чекають своєї черги протягом кількох годин. Саме така картина в Київському районному паспортному столі Одеси.

44meucaclpu

Щоб здати документи, люди чекають годинами

pnatlp2lxuk

Кому ж вигідна подібна ситуація? Чому досі не запроваджена  електронна черга, як у тій же Європі, щоб кожен, хто потребує замінити чи вперше отримати закордонний паспорт, не витрачав своє життя на очікування в черзі, а, записавшись заздалегідь через електронну форму, прийшов до установи в призначений час?

Бо, як відомо, складність у отриманні тієї чи іншої послуги – це завжди корупційний ризик, адже знаходяться ті, хто не хоче чекати в черзі й готовий заплатити «трохи більше» за швидке «вирішення» питання.

1458902305_12903876_10209014947908686_176662317_o

Фото з відкритих джерел

Та й перевірка е-декларації чиновниці, що завідує Державної міграційною службою в Одеській області, виявила декілька дивних моментів, які потребують перевірки з боку правоохоронців.

Так, призначена в минулому році на посаду начальника відомства Олена Погребняк (у минулому юрист компаній, що неодноразово потрапляли у скандали) у своїй декларації вписала двох синів і батьків, які, вочевидь, проживають у Миколаєві.

При цьому, дохід чиновниці, указаний у документі, за цілий рік склав менше 5 тисяч гривень. Батьки Погребняк заробили 12 тисяч пенсії та більше 230 тисяч гривень зарплатні.

2

Незважаючи на такі скромні доходи Олени Погребняк, вона володіє квартирою в Одесі й житловим будинком у Одеській області. Є дві квартири в матері чиновниці в Миколаєві. Батько володіє домом на 90 квадратів, земельною ділянкою площею 509 квадратних метрів і гаражем у Миколаєві. За синами Погребняк також є земельна ділянка в Одесі на 330 квадратних метри, яку вони придбали в 2010 році за 485 гривень. Як родині Погребняк удалося купити землю в Одесі за такою «смішною» ціною, невідомо.

Крім того, сини чиновниці будують зараз будинок на 161 квадрат у Одесі.

Автівок голова Одеської міграційної служби не має. На роботу, напевно, їздить у громадському транспорті. А ось її батько володіє елітною машиною, яку він придбав у рік випуску, заплативши більше 38 тисяч доларів США.

3

Олена Погребняк не вказала жодних заощаджень. Тож, за що ведеться будівництво житла, незрозуміло.

Ось і постає питання: може, процедуру безвізу треба почати з запровадження цивілізованого підходу до отримання проїзних документів, а не продовжувати радянську традицію сидіння в чергах і вирішення проблем через хабар і блат?

Олена Зігульська, для "Ні корупції!"