ФОТО
| |

Місія нездійсненна: отримати в Одесі закордонний паспорт

qsyxvip5-4e

Черга, щоб отримати закордонний паспорт у Київському паспортному столі Одеси

Кожного місяця влада «годує» українців розмовами про отримання безвізу для виїзду в Європу.

Поки конкретних термінів немає, але вже відомо: виїхати у країни Євросоюзу, попередньо не оформлюючи візи, буде можливо лише з біометричним закордонним паспортом.

А ось отримати цей документ чи переоформити паспорт стає дуже складною задачею, адже черги в паспортних столах величезні, деякі люди записуються з п’ятої ранку.

Але й це не допомагає. Бо нерідко, побоюючись звинувачень у корупції, начальники паспортних столів рвуть списки з прізвищами, а ті, хто прийшов за записом, стикаються зі «стіною» людей, які в коридорах чекають своєї черги протягом кількох годин. Саме така картина в Київському районному паспортному столі Одеси.

44meucaclpu

Щоб здати документи, люди чекають годинами

pnatlp2lxuk

Кому ж вигідна подібна ситуація? Чому досі не запроваджена  електронна черга, як у тій же Європі, щоб кожен, хто потребує замінити чи вперше отримати закордонний паспорт, не витрачав своє життя на очікування в черзі, а, записавшись заздалегідь через електронну форму, прийшов до установи в призначений час?

Бо, як відомо, складність у отриманні тієї чи іншої послуги – це завжди корупційний ризик, адже знаходяться ті, хто не хоче чекати в черзі й готовий заплатити «трохи більше» за швидке «вирішення» питання.

1458902305_12903876_10209014947908686_176662317_o

Фото з відкритих джерел

Та й перевірка е-декларації чиновниці, що завідує Державної міграційною службою в Одеській області, виявила декілька дивних моментів, які потребують перевірки з боку правоохоронців.

Так, призначена в минулому році на посаду начальника відомства Олена Погребняк (у минулому юрист компаній, що неодноразово потрапляли у скандали) у своїй декларації вписала двох синів і батьків, які, вочевидь, проживають у Миколаєві.

При цьому, дохід чиновниці, указаний у документі, за цілий рік склав менше 5 тисяч гривень. Батьки Погребняк заробили 12 тисяч пенсії та більше 230 тисяч гривень зарплатні.

2

Незважаючи на такі скромні доходи Олени Погребняк, вона володіє квартирою в Одесі й житловим будинком у Одеській області. Є дві квартири в матері чиновниці в Миколаєві. Батько володіє домом на 90 квадратів, земельною ділянкою площею 509 квадратних метрів і гаражем у Миколаєві. За синами Погребняк також є земельна ділянка в Одесі на 330 квадратних метри, яку вони придбали в 2010 році за 485 гривень. Як родині Погребняк удалося купити землю в Одесі за такою «смішною» ціною, невідомо.

Крім того, сини чиновниці будують зараз будинок на 161 квадрат у Одесі.

Автівок голова Одеської міграційної служби не має. На роботу, напевно, їздить у громадському транспорті. А ось її батько володіє елітною машиною, яку він придбав у рік випуску, заплативши більше 38 тисяч доларів США.

3

Олена Погребняк не вказала жодних заощаджень. Тож, за що ведеться будівництво житла, незрозуміло.

Ось і постає питання: може, процедуру безвізу треба почати з запровадження цивілізованого підходу до отримання проїзних документів, а не продовжувати радянську традицію сидіння в чергах і вирішення проблем через хабар і блат?

Олена Зігульська, для “Ні корупції!”

Доданий до: Блоги, Корупція в Одесі, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії