Суд поновив на посаді поліцейського, упійманого на хабарі, і зарплату пообіцяв

court-policeЗатриманого на хабарі старшого лейтенанта полтавської поліції суд поновив на посаді та зобов’язав виплатити йому зарплату за час вимушеного прогулу.

Про це повідомляє «Полтавщина».

За інформацією видання, головуючий суддя Сергій Бойко, заслухавши усі покази та матеріали справи, дійшов висновку, що наказ про звільнення Григорія Терентюка був передчасним.

У суді вважають, що оперуповноваженого мають звільнити з посади тільки, якщо у Октябрському райсуді Полтави доведуть, що він брав хабар. Тоді б, після відповідного вироку, Терентюка  б звільнили автоматично.

Нагадаємо, на початку липня у Полтаві під час отримання $1500 хабара затримали старшого лейтенанта Полтавського відділу поліції області. За інформацією прокуратури, правоохоронець вимагав гроші з полтавця за те, що не притягуватиме його до кримінальної відповідальності за крадіжку.

Наразі справу щодо хабарництва продовжують розглядати в Октябрському міськрайонному суді Полтави. З даних реєстру судових рішень, стало відомо, що поліцейського Григорія Терентюка відсторонили від посади, а потім звільнили. Однак, вже у листопаді він оскаржив це рішення керівництва у суді і поновився на посаді.

За 4 місяці після призначення до поліції підозрюваний почав вимагати з полтавця хабар.

За даними Полтавського окружного адмінсуду, старшого лейтенанта поліції Григорія Терентюка призначили на посаду оперуповноваженого відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області 4 березня 2016 року після реорганізації структури міліції.

Згідно з даними службового розслідування, вже в кінці червня 2016 року він, разом із колегою почали вимагати з полтавця 1,5 тисячі доларів за те, що не притягатимуть його до відповідальності за крадіжку автомобіля. Під час неодноразових розмов правоохоронці постійно повторювали, що в них є докази, які підтверджують його провину. Під час передостанньої зустрічі біля зупинки «11 школа» по вулиці Маршала Бірюзова поліцейські заявили, що підозрюваний у крадіжці має передати 1000 доларів до 4 вечора 5 липня, а пізніше — залишок.

В умовлений час полтавець зустрівся із Григорієм Терентюком та його спільником на проспекті Миру.

Сидячи в їхньому автомобілі, він віддав особисто Терентюку 900 доларів та 2,5 тисячі гривень. В той же день, 5 липня, поліцейського затримали.

6 липня чоловіку повідомили про підозру, а 7-го — взяли під варту. 12 липня за нього внесли 110,2 тисячі гривень застави, а тому звільнили з-під варти.

15 липня Октябрський райсуд Полтави постановив відсторонити Григорія Терентюка від посади на 1,5 місяці на час проведення розслідування. Паралельно комісія ГУНП в Полтавській області провела службове розслідування за фактом відкриття кримінального провадження. За його результатами, 29 липня Григорія Терентюка звільнили з посади оперуповноваженого, що правоохоронець оскаржив у Полтавському окружному адмінсуді.

І в результаті суддя таки вирішив, що правоохоронця не мали права звільняти, поки суд не доведе його причетності до хабарництва.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Полтаві закрили справу щодо екс-начальника полтавського Держгеокадастру, якого зловили на мільйонному хабарі.

Читайте також На Полтавщині міліціонер-здирник відбувся штрафом, удвічі меншим за хабар