У тендері на майже 5 мільйонів у Черкасах перемогла фірма, яку підозрюють у розтраті

dnipro-fkk

Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради 18 жовтня цього року оголосив про відкриті торги на роботи з реконструкції спортивного майданчика на фізкультурно-оздоровчому комплексі ДЮСШ «Дніпро-80» в обласному центрі. Вартість робіт не мала перевищувати 4 882 912.20 гривень. Аукціон завершився четвертого листопада цього року. Учасника, який запропонував зробити реконструкцію дешевше від конкурента, дискваліфікували.

Участь у торгах узяли два товариства з обмеженою відповідальністю – «Міленіум Спорт» і «Дитячі та спортивні майданчики». В обох, упродовж аукціону, первинні та остаточні пропозиції залишилися незмінні. Перше запропонувало виконати роботи за 4 875 575.46, його конкурент – за 4 881 684.25 гривень. Перемогла дорожча на більш, ніж шість тисяч гривень, пропозиція ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики», оскільки суперника дискваліфікували через "невідповідність кваліфікаційним критеріям".

Дискваліфікація

«Всупереч вимогам п.1 ч.5 р.ІІІ тендерної документації учасником не завантажено файли з документами, які підтверджують його кваліфікацію, а саме: копію(-ії) договору(-ів) виконання робіт за вищевказаним(-и) відгуком(-ами), завірену учасником», - йдеться також у повідомленні про відхилення пропозиції.

cherk-dnipro80-prozoro

Отже, під час розгляду тендерних пропозицій, члени профільного комітету одноголосно проголосували за те, щоб «розглянути наступну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною – пропозицію ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики».

dnipro80-protokol-prozoro-jpg

«Міленіум Спорт» має ще час до 22.11.2016 року на оскарження рішення комітету. Але, напевне, навряд чи скористається такою можливістю.

Хоча у повідомленні про намір укласти договір тендерний комітет вказав терміни поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг - 15.11.2016 - 25.07.2017.

Джерелами фінансування реконструкції черкаського спортивного майданчика є Державний фонд регіонального розвитку – 90%, місцевий бюджет – 10%. Обсяг фондових коштів для реалізації проекту склав 4453,822 тис. грн.

Реконструкція передбачає облаштування синтетичним покриттям, встановлення освітлення та заміна огорожі спортивного майданчика, де  тренують майбутніх зірок футболу.

dnipro-fk

Спортивний майданчик ДЮСШ «Дніпро-80», який потребує реконструкції, фото із сайту школи

«Очікуваним результатом проекту є те, що добудова тренувального футбольного поля  дасть можливість забезпечити проведення навчально-тренувальних занять вихованців ДЮСШ, футбольних клубів, залучення до занять фізичною культурою та спортом молодь, а саме, учнів загальноосвітніх, середньо-спеціалізованих навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів та жителів міста», - повідомляють у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Лідер тендеру, ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики», відповідно до інформації з YouControl, зареєстрований 6,5 років тому у Києві. Має чотирьох співзасновників, кожен з яких вніс до статутного фонду ТОВ трохи більше 200 гривень. Керівником товариства є Валерій Михайлович Нарижний, який також керує ТОВ "Центр дитячого та спортивного обладнання" з майже десятилітньою історією. Засновниками і першого і другого підприємства є одні і ті ж люди - Лебедько Олексій Олександрович, Івасик Олена Іванівна, Руденко Марія Василівна. Кінцеві бенефіціарні власники обох ТОВ теж ідентичні - Лебедько Олексій Олександрович, Руденко Марія Василівна.

ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики»

ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» є частим учасником судових розглядів. На його рахунку 11 ухвал, рішень та постанов. В основному, господарських та адміністративних судів багатьох областей України, де товариство надавало послуги. Здебільшого справи стосувалися стягнень чималої заборгованості із замовників послуг.

Є щодо ТОВ і «свіжа» ухвала від 31.10.2016 року Солом'янського районного суду м. Києва у кримінальній справі. З документів якої "Ні корупції!" стало відомо, що посадові особи Управління освіти Солом'янської районної державної адміністрації в місті Києві та ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» за попередньою змовою, діючи умисно, з корисливих мотивів, здійснили розтрату бюджетних коштів на суму 157 тис. грн.

cherk-dnipro80-dsm-tov-sud

Встановлено, що Управління освіти Солом'янської РДА уклало 03.08.2015 року з ТОВ "Дитячі та спортивні майданчики" договір на виконання капітальних робіт  з модернізації та відновлення спортивного майданчику в СОЗШ №69 по вул. Донецькій у Києві  на загальну суму 700 тис. грн.  Управління освіти перерахувало виконавцеві всю суму відповідно до договору та актів виконаних робіт.

Як бачимо з документів, роботи були виконані неякісно. Приведемо лише окремі із зауважень експертів - покриття майданчику наполовину тонше від передбаченого проектом (замість  10 мм, складає 5 мм) та має неоднорідну структуру, численні «латки». Металеві конструкції в місцях електрозварювання за два місяці експлуатації поіржавіли та потребують додаткового покриття фарбою. Встановлені триметрові металеві конструкції, рукоходи, визнані небезпечними, їхнє застосування узагалі заборонили.

"За результатами огляду та обстеження виконаних робіт на СОЗШ №69 по модернізації та відновлення спортивного майданчика, спеціалістом ОСОБА_3 складено акт від 19.11.2015, згідно якого встановлено збитки на суму 157 тис.грн.", - йдеться в ухвалі.

Нині Головне управління Національної поліції у м. Києві у рамках слідства отримало доступ до речей та документів, а саме - до розрахункового банківського рахунку, належному Товариству з обмеженою відповідальністю "Дитячі та спортивні майданчики".

Конкурент товариства "Дитячі та спортивні майданчики" ТОВ «Міленіум спорт» засноване майже чотири роки тому у Дніпрі. За керівника має Павлишину Олену Миколаївну. Засновники – Рязанцева Олена Вікторівна та Шеремет Вячеслав Валерійович. Вони внесли до статутного фонду товариства по 5 тисяч гривень.

Бенефіціар - Рязанцева Олена Вікторівна.

ТОВ «Міленіум спорт» milenium sport

Основним видом робіт є діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами. Виконує ТОВ також електромонтажні роботи, покриття підлоги й облицювання стін, має дозвіл на будівництво житлових і нежитлових будівель та гуртову торгівлю товарами господарського призначення, машинами й устаткуванням.

Майже такий же склад засновників та бенефіціарних власників у Товариства з обмеженою відповідальністю "Міленіум фло". Воно засноване майже 12 років тому за тією ж адресою, що й «Міленіум спорт». Та займається тими ж видами діяльності, що й і його молодший брат «Міленіум спорт».

millenium_floor_logo

Відомо також, що ТОВ, яке дискваліфікували у тендері на роботи з реконструкції спортивного майданчика в м. Черкаси, має також не зовсім чисту репутацію.

Відповідно до ухвали від 28 січня 2016 року Зміївського районного суду Харківської області, 13 січня цього року до Чугуївської місцевої прокуратури Харківщини надійшов лист із управління СБУ області, де йшлося про те, що протягом 2015 року проводились роботи з реконструкції місцевого стадіону «Авангард». Замовником робіт був відділ освіти Зміїівської районної державної адміністрації. Гроші на виконання відповідних робіт, - понад 7 млн. грн., перераховані виконавцеві. Замовник, у свою чергу, підписав акти виконаних робіт, однак фактично роботи з реконструкції стадіону не завершив, внаслідок чого очевидна розтрата грошей.

foot-pole-zmiiv-dsm

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.01.2016 року.

Відповідно до тендерної документації, переможцем не може бути фізична особа, яка була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку. Це також стосується службової чи посадової особи учасника, яка підписала тендерну пропозицію, і була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в установленому законом порядку.

"Антикорупційна програма"

"Антикорупційна програма"

Утім, попри судові розгляди та відкриті кримінальні провадження вину обох ТОВ не доведено. ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» навіть додала з пакетом документів, офіційний папір, який підтверджує благість намірів та виключення будь-яких зловживань. Назвали документ чітко і зрозуміло для кожного - "Антикорупційна програма".

Тож, можливо, вже незабаром черкасці побачать ту програму у дії.

Мирослава Станкевич, Сергій Станкевич, для "Ні корупції!"