ФОТО
| |

Прокуратура не змогла зупинити забудову лісу в Ірпені

zapysatyСуд відмовив прокурору в накладанні арешту на земельні ділянки рекреаційної зони загальною площею 3,68 га, які планує забудувати ПП «Деметра-Філ» в Ірпені.

Про це стало відомо з ухвали Апеляційного суду Київської області, повідомляють «Наші гроші».

Прокуратура підозрює, що в 2015 році посадовці управління Держземагенства в м. Ірпінь внесли неправдиві дані до документів, що дозволило «Деметра Філ» отримати позитивний висновок для зміни цільового призначення рекреаційної зони. На основі цього висновку Ірпінської міськради потім змінила статус цієї землі з обслуговування бази відпочинку на будівництво багатоповерхівки за вул. Пушкінська 64/68.

Після цього «Деметра Філ» за допомогою нотаріуса розділило спірну землю на дві ділянки площею 0,50 та 3,16 га відповідно (кадастрові номери 3210900000:01:076:0107 та 3210900000:01:076:0106). Далі фірма уклала з ТОВ «Скіфт» договір суперфіції на право забудови.

На початку жовтня в рамках розслідування кримінального провадження №42016111200000504 від 29.06.2016 р. прокурор звернувся до Ірпінського міського суду Київської області з проханням накласти арешт на земельні ділянки, так як вони є важливим доказом в. Але суд відмовся задовольнити клопотання. На думку суду прокурор не навів підстав, як відсутність арешту вплине на знищення доказів у справі. Також прокуратура не назвала людей, які вчинили підробку землепорядної документації та не оскаржила в суді рішення депутатів про затвердження цієї документації.

Тепер апеляційний суд також підтвердив рішення суду першої інстанції.

За даними ЗМІ, за адресою в Ірпіні, яка фігурує в судовій справі, розташовано колишній дитячій табір «Зоряний» та ліс. Громадські активісти після зміни цільового призначення ділянки провели акції за збереження лісу. Після невдач в суді прокуратура Київської області заявила, що тепер буде протистояти забудові табору «Зоряний» в Господарчому суді Київської області. Але держреєстр судових рішень не містить інформації про нові позови прокуратури.

ПП «Деметра Філ» зареєстроване на Ларису Філончук, а керує фірмою Василь Філончук. Останній раніше був помічником нардепа багатьох скликань Адама Чикала, а разом з Чикал-Новицької Оксаною Адамівної він є засновником ТОВ «Тайфун Со».

ТОВ «Скіфт» зареєстроване на Івана Рожманова.

Як повідомляв «Ні корупції!», у липні цього року ГПУ провела обшуки в мера Ірпеня Володимира Карплюка та в мера сусідньої Бучі Анатолія Федорука в справі про незаконне відчуження майже 900 га лісу під Києвом.

Після цього Карплюк зазначив, що України не тікав, а просто гарно заховався, зізнавшись, що був попереджений про свій майбутній арешт з прокуратури.

Родини Карплюка і Федорука пов’язані спільним будівельним бізнесом.

Читайте також Мер Ірпеня Карплюк почав «відбілюватись» 

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії