ФОТО
| |

Автомайдан пов’язує обшук з їхніми розслідуваннями по суддях

4bdc985-avtomajdanУ Автомайдані заявляють, що обшук у Автомайданівця Миколи Сідоркіна, який проводить ГПУ – це тиск на їх проект “Prosud”, який пише про дорогі маєтки та машини українських суддів.

Про це “Українській правді” заявила прес-секретар Автомайдану Катерина Бутко, коментуючи інформацію про обшуки в зв’язку з нібито стеженням за главою Голосіївського суду Оленою Первушиною.

Бутко пов’язує обшук у Сідоркіна з розслідуванням, яке Автомайдан проводив у рамках проекту “Prosud”.

Крім того, Бутко припустила, що або скарга, або ухвала могла бути прийнято “заднім числом”.

“Нещодавно у нас з’явилася інформація, що суддя Первушина їздить на незадекларованому автомобілі. І тому ми вирішили перевірити цей факт”, – розповіла Бутко.

“Тиждень тому, саме тиждень тому вранці Коля дійсно під судом очікував в своїй машині “Форд” приїзду Первушиної, щоб перевірити, чи їздить вона на незадекларованому авто”, – розповіла Бутко.

“Машина “Шкода”, яка вказана в рішенні суду, нам не знайома і не має жодного стосунку ні до проекту “Prosud”, ні до Автомайдану”, – заявила Бутко.

На питання, яким же чином слідчі дізналися, до кого йти з обшуком, Бутко припустила:

“Суддя, очевидно, побачила камеру, з машини не вийшла і відразу поїхала. Але вона могла сфотографувати Миколину машину, так його і знайшли. Але чому в рішенні суду, з яким прийшли з обшуком, вказана інша машина, незрозуміло. Крім того, сама суддя подала скаргу 20 жовтня і вказала, що за нею нібито стежили 19 жовтня, а Коля був під судом лише тиждень тому”, – підкреслила Бутко.

“Ми вважаємо, що це тиск на наш проект. Більш того, 5 осіб від Автомайдану делеговані до Ради доброчесності. Вони повинні перевіряти інформацію про суддів. Тому цей обшук можна розглядати і як тиск на Раду доброчесності”, – додала Бутко.

Як відомо, вранці у четвер до активіста Автомайдану Миколи Сідоркіна прийшли з обшуком. Дозвіл на обшук дав Печерський райсуд за скаргою голови Голосіївського суду Олени Первушиної.

15219543_1813241052284964_5728064843354248821_n

У скарзі від 20 жовтня 2016 року його вказувала, що на неї і суддів, які приймають процесуальні рішення в справі Януковича, Клименка і Курченка, невідомі люди чинять тиск тим, що ходять на засідання як слухачі.

А також тим, що 19 жовтня за нею стежили з машини “Шкода” протягом 30 хвилин.

У Сідоркіна машина марки “Форд” з іншими держномерами.

Крім того, в рішенні суду, що дозволяє обшук, вказується, що у Сідоркіна шукають документи, які підтверджували б зв’язок Автомайданівця з 4 підозрюваними особами з прізвищем Кукси. Цю справу називають справою Клименка-Курченка. Її веде Головна військова прокуратура ГПУ.

Офіційна позиція Автомайдану також розміщена на сторінці «PROSUD» у Фейсбук:

yyy

Своєю чергою, адвокат Автомайдану Роман Маселко на своїй сторінці у Фейсбук написав, що сьогоднішній обшук присвячується «старту відбору суддів у Верховний суд».

«Ви маєте інформацію про невідповідність статків судді доходам ? Ви зафіксували, як голова суду їздить на незадекларованому авто ? Ви думаєте, це допоможе відсіяти недоброчесних суддів.

Ні, це означає, що до Вас прийде військова прокуратура ім. Матіоса і проведе обшуки», – зазначив Маселко.
yy

 

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії