Поламати корупцію у столичному паркуванні може лише автоматизація процесу

zapysatyОдним із основних механізмів, який дозволить поламати корупційну систему в паркуванні, має стати запровадження автоматизованих систем контролю паркувального простору та системи прозорої звітності про надходження від сплати за паркування.

Про це заявила Оксана Величко, член Антикорупційної ради та експерт РПР під час засідання Антикорупційної ради при міському голові Києва. 

«Така система дозволить відслідкувати інформацію про те, скільки приносить кожна окрема парковка у місті, дасть можливість кожному громадянину порівнювати результати роботи тих чи інших паркувальників», - зазначила Оксана Величко.

За словами експерта, наразі підготовлено пропозицію про збільшення легальних паркомісць  у столиці на 7 000 за рахунок легалізації «тіньових» парковок. Таке рішення дозволить збільшити надходження від паркувального збору до бюджету міста.

Своєю чергою, за офіційний запит «Ні корупції!» у Департаменті транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) повідомили, що на балансі профільних КП діючі багаторівневі паркінги не обліковуються.

Водночас, посадовці вже визначили місця, де вони можуть бути у столиці, і навіть провели відповідний інвестиційний конкурс.

0

1

2

Як повідомляв «Ні корупції!», бюджет Києва щороку втрачає майже 170 млн гривень через нелегальні парковки. Громадська ініціатива «Європейські парковки – європейській столиці» направила звернення в ГПУ, в якому попросила провести розслідування фактів незаконної діяльності паркувальних майданчиків та збору з них «сірої» готівки.

У 2014 році, як писав «Ні корупції!», одне паркомісце КП “Київтранспарксервіс” приносило місту дохід у сумі 1 гривня 10 копійок на місяць.

У 2015 році мер Києва Віталій Кличко заявляв, що має намір створити в столиці широку мережу платних парковок і домогтися прийняття закону про евакуацію неправильно припаркованих авто.

Київрада прогнозувала 200 мільйонів гривень надходжень від оплати паркувань на рік при реалізації Концепції розвитку паркувального простору на 2015-2020 роки.

Читайте також Одеса недоотримує гроші за майже 17 тисяч паркомісць