За махінації з землею екс-голові Києво-Святошинської РДА дали умовний термін, а Луценко обіцяв 6 років неволі

7qjvvhgnВироком Святошинського районного суду м. Києва від 18.11.2016 колишнього чиновника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України, і призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування строком на 2 роки, а також виплати штрафу у вигляді 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На підставі ст. 75 КК України особу звільнено від основного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Судом встановлено, що у грудні 2012 року виконувач обов’язків голови Києво-Святошинської РДА Київської області, діючи умисно, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб, підписав розпорядження про припинення права постійного користування земельними ділянками Державного підприємства Науково-дослідного виробничого агрокомбінату «Пуща-Водиця» на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 350 га вартістю 373, 9 млн грн, чим спричинив тяжкі наслідки інтересам держави, фактично виділивши ці земельні ділянки ряду, в тому числі, підставних осіб.

«Під час досудового розслідування та судового розгляду підсудний не тільки щиро розкаявся та повністю визнав вину у скоєнні інкримінованого злочину, але й співпрацював зі слідством у викритті кримінального правопорушення», - зазначили у прокуратурі і додали, що за наведених обставин призначене покарання у повній мірі відповідає особі винного та ступеню тяжкості скоєного правопорушення.

Наразі досудове слідство у кримінальних провадженнях стосовно інших посадовців, причетних до розкрадання земель ДП НДВАК «Пуща-Водиця», триває, повідомили в ГПУ.

Додамо, що йдеться про колишнього виконувача обов'язків голови Києво-Святошинської РДА Київської області Миколи Шкаврона.

Раніше Генпрокурор Луценко запевняв, що посадовцю світить до 6 років позбавлення волі.

9

Микола Шкаврон з 1984 до 2007 року працював на різних посадах у Бучанському лісгоспі. З листопада 2011 по березень 2014 роках був першим заступником голови Києво-Святошинської РДА та очолював місцевий осередок Партії регіонів.