На Київщині прокуратура забрала в громадян землі НАНУ, які їм незаконно роздала селищна рада

129325Прокуратура Київської області домоглася в суді апеляційної інстанції поверненню державі майже 40 га сільськогосподарських земель, які належать державному підприємству «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України».

Про це повідомляється на сайті прокуратури Київської області.

За інформацією прокуратури, територія, за рахунок якої селищною радою передано у власність ряду громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, з 2002 року на праві постійного користування належить державному підприємству «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України».

Вказані землі відносяться до особливо цінних земель, а тому згідно з вимогами ст. 84 Земельного кодексу України належить до земель державної власності, які не підлягають передачі у приватну власність.

Як повідомляв «Ні корупції!», у жовтні співробітники СБУ спільно з поліцією попередили на Київщині спробу відчуження комерсантами понад 26-ти гектарів земель державного підприємства, що входить до структури Національної Академії наук.

Правоохоронці встановили, що власники київського комерційного товариства отримали лист з начебто згодою Академії про передачу їм земель «Дослідного сільськогосподарського виробництва Інституту фізіології рослин і генетики НАН України». Цей недостовірний документ ділки надали до однієї з райдержадміністрацій Київщини та місцевої структури Держгеокадастру. Чиновники за попередньою згодою з комерсантами, не маючи жодних правових підстав, вивели землю із власності держпідприємства.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником ТОВ «Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона», яке планувало комерційну забудову на землях НАНУ, є «ПАТОН ЄВРОПА С. Р. О.» з пропискою у Чехії.