ФОТО
| |

Ладижинська міськрада отримала справу за 6 мільйонів на пропіарений «порошенківцем» водогін

3c75e50a94096bd7f83ce37055a8d12a_xlПравоохоронці підозрюють голову та членів тендерного комітету Ладижинської міської ради у зловживанні службовим становищем під час організації та проведенні відкритих торгів щодо будівництва мереж водопостачання, які виграло ПП «Сучасні будівельні технології – 12».

Про це свідчить ухвала Ладижинського міського суду Вінницької області від 7 листопада, повідомляють «Наші гроші».

У 2014 році Ладижинська міська рада замовила у ПП «Сучасні будівельні технології – 12» будівництво мереж водопостачання в південно-східній частині м. Ладижин за 6,06 млн грн.

Єдиним конкурентом, допущеним до торгів, було ТОВ «Гранд Монтаж». У торгах також намагалося взяти участь ТОВ «НВП «Ірігаційні системи» з дешевшою, ніж у переможця, пропозицією. Втім, її відхили, посилаючись на те, що в заявці буди відсутні основні умови договору; в довідці щодо наявності працівників відповідної кваліфікації немає інформації про стаж роботи на даній посаді.

Як встановило слідство, тендерний комітет міськради акцептував пропозицію ПП «Сучасні будівельні технології – 12», яка не відповідала вимогам тендерної документації.

Зокрема, фірма документально не підтвердила, що має досвід виконання аналогічних договорів.

Підприємство надало документ про укладення угоди з TOB «MC Буд» щодо будівництва комплексу по забою курчат-бройлерів. Але воно не аналогічне будівництву водогону.

Крім того, фірма «Сучасні будівельні технології-12» надала довідку з банку про відкриття одного рахунку, на якому немає боргів, і не надала інформацію про існування ще трьох банківських рахунків, що є порушенням.

Втім, комітет конкурсних торгів міської ради не відхилив пропозицію ПП «Сучасні будівельні технології -12».

Таким чином, на думку слідства, голова та члени тендерного комітету зловживали повноваженнями, щоб ПП «Сучасні будівельні технології-12» отримало неправомірну вигоду.

Кримінальним провадженням №12016020070000262 від 10.08.2016 займається Ладижинський відділ поліції Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області. Слідчий звернувся до суду з клопотанням надати доступ до документації щодо проведення конкурсних торгів, угоди між міськрадою та «Сучасними будівельними технологіями-12» та банківського рахунку переможця торгів.

Суд відмовив у задоволенні клопотання, оскільки слідчий поліції Рябокінь Я.П. не з’явився у суд без поважної причини, відповідно не підтримав клопотання та не довів необхідність надати доступ до документів.

ПП «Сучасні будівельні технології – 12» заснували у серпні 2013 року Олександр Ігнатоля і Раїса Кузьменко.

За даними «ВДЗ», крім тендеру щодо будівництва водогону, у 2016 році фірма також виграла торги щодо будівництва артезіанської свердловини з підвідним водогоном на 1,13 млн грн., який теж був організований Ладижинською міськрадою.

У 2014 році під час організації та проведенні торгів щодо будівництва мереж водоводу заступником голови тендерного комітету був начальник фінансового управління Пріщенко В.В., членами комітету – начальник відділу бухгалтерського обліку Гулько І.А., головний спеціаліст юридичного відділу ВласенкоЛ.В., начальник відділу економіки Помагайбо Р.П., секретар – Бажан Л.П.

У 2014 році нардеп Григорій Заболотний заявив, що 6 млн грн. на будівництво водогону виділено з бюджету завдяки його депутатському запиту. На останніх виборах до Верховної ради Заболотний балотувався за списками партії «Блок Петра Порошенка».

Як повідомляв «Ні корупції!», в Ірпені на Київщині партія «Нові обличчя» пропіарилась на 5 мільйонів і 3 роки в’язниці – за фактами використання бюджетних коштів для передвиборчої реклами партії «Нові обличчя» було відкрито кримінальне провадження. Гроші на інфраструктурні проекти в Коцюбинському – капремонт доріг і житлового фонду, укладку тротуарної плитки, реконструкцію парку, встановлення ліфтів тощо – було виділено міськрадою Ірпеня 11 травня 2016 року на позачерговій сесії.

«Людей, що виконували роботи, перевдягнули у футболки з символікою партії «Нові обличчя», а їхні фотографії миттєво розтиражували підконтрольні ЗМІ та депутати розігнаної ради в соцмережах. Вони голосно хизувалися тим, які вони молодці, як несправедливо їх розпустили, і що голосувати треба саме за них.

По всьому Коцюбинському з’явилися кольорові борди, що сповіщали громаду, ніби це саме партія «Нові обличчя» створює такі блага для громади», – написала на своїй сторінці у Фейсбук нардеп Ольга Червакова.

Доданий до: Корупція в цифрах, Корупція у Вінниці, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії