Одеса знов купує тролейбуси в компанії бізнес-партнера Порошенка «Богдан»

62766_771x517

Олег Свинарчук. Фото з відкритих джерел

1 листопада був укладений черговий договір одеського КП «Одесміськелектротранс» з компанією «Богдан Моторс», яка колись належала президенту України, а зараз є власністю його близького соратника Олега Свинарчука (змінив прізвище на Гладковський), на поставку 5 тролейбусів за майже 27 мільйонів гривень.

Останнім часом фірма бізнес-партнера Порошенка регулярно виграє тендери в різних регіонах України. За цей рік тільки в Одесі "Богдан" заробив більше 50 мільйонів гривень на поставках тролейбусів.

3

Конкуренти «Богдана», які вже неодноразово програють пропрезидентській компанії в різних регіонах України, пропонували 19,125 мільйонів гривень за 5 тролейбусів, тобто, майже на 8 мільйонів менше. Але тендерний комітет відхилив їхню пропозицію через те, що учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям. І скарги були відхилені.

5

4

Слід зазначити, що тендер був оголошений на 27 мільйонів гривень. Пропозиція, яку дала компанія «Богдан», всього на 250 тисяч гривень менше початкової ціни. При цьому, ТОВ «Укрпастех», які запропонували найвищу ціну, а саме, 27 мільйонів гривень, не виробляють транспорт - згідно з КВЕДами, вони мають право лише на продаж, тобто, існують за рахунок різниці в ціні.

1

2

Але чому пропозиція компанії «Богдан», яка виробляє тролейбуси, нижча всього на один відсоток, питання відкрите.

«Ні Корупції!» неодноразово писав про підозрілі тендери на поставку тролейбусів у різних регіонах України, які регулярно виграє фірма бізнес-партнера Порошенка, при цьому, найнижчу пропозицію з різницею в кілька мільйонів гривень тендерний комітет відхиляє через невідповідність критеріям, які сам же і встановлює.