У Кличка перевірять платіжки, які «Київенерго» Ахметова розіслало киянам

tsМер Києва Віталій Кличко доручив здійснити перевірку нарахувань за послугу опалення у квартирах киян у жовтні, які формувало «Київенерго». І здійснити перерахунок там, де порахували некоректно.

Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.

«Тисячі киян обурені платіжками за теплоенергію, які отримали від «Київенерго» за жовтень. Люди не розуміють, на підставі чого виникли такі шалені і непідйомні суми. Міська влада не залишить цю ситуацію без належного розгляду. Ми проведемо перевірку нарахувань за послугу централізованого опалення, яке здійснило ПАТ «Київенерго», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що до цієї роботи столична влада залучає представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і яка, власне, затверджувала тарифи, за якими сьогодні платять українці.

Мер Києва нагадав, що понад 90% будинків у Києві розраховуються за лічильником, який показує реальні обсяги спожитого тепла. Однак є частина будинків, де вже зафіксовані помилкові нарахування, а також низка багатоповерхівок, де плата за опалення нараховувалась за методикою, що враховує кількість днів та температуру повітря в оселі.

«Ми проведемо ретельну перевірку нарахувань за кожною категорією будинків і буде здійснено перерахунок там, де порахували некоректно. Я доручив своєму заступнику Петру Пантелеєву спільно з фахівцями Мінрегіонбуду та Нацкомісії негайно перевірити справедливість цін за тепло в рахунках та надати відповідний звіт», – підкреслив Віталій Кличко.

Як повідомляв ТСН у своєму сюжеті, у Києві зупинили розсилання платіжок за опалення.

«Призупинено розсилання платіжок у місті Києві. Знайшли помилки, значно були завищені тарифи», - пояснив віце-прем'єр Павло Розенко і додав, що ситуація сталася через незрозумілі цифри в платіжках від «Київенерго».

У «Київенерго» помилку визнали та пообіцяли перерахувати платіжки для 650 будинків, які мають лічильники тепла, однак із різних причин там показники не змогли зняти - тож порахували так, ніби в цих будинках немає обліку тепла. Попри це, зазначену суму кияни все ж мають сплатити – і вже в наступних платіжках відбудеться перерахунок. Тому в наступному місяці ці люди за тепло платитимуть менше.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше міський голова Києва заявив, що Київ не має наміру продовжувати контракт із ПАТ «Київенерго», що належить мільярдеру Рінату Ахметову, щодо управління тепловими активами міста через постійні аварії на ділянках теплової мережі столиці.