«Бочонок щастя» від банкрута АВК для малечі з Канівського інтернату

Фото з сайту Канівського інтернату

Фото з сайту Канівського інтернату

Наприкінці жовтня цього року Канівська школа-інтернат оприлюднила інформацію на порталі Прозорро про намір придбати 524 новорічні набори цукерок. Оголошення про це сформували конкретно і зрозуміло - «Набір кондитерських виробів типу «АВК». Очікувана вартість  допорогової закупівлі  - 54550 гривень.

Пропозицію подало лише одне підприємство, яке і стало переможцем. Воно запропонувало нижчу від очікуваної ціну на цукерки. Економія склала трохи більше 5 тисяч гривень. Тож, напередодні зимових свят вихованці інтернату отримають солодкі подарунки. І, швидше всього, не маючи іншого вибору, діти будуть раді врученим в урочистій обстановці під час чергового «утрєніка» пакункам.

Фрагмент каталогу продукції "АВК"

Фрагмент каталогу продукції "АВК"

Станом на дев’яте листопада 2016 року у Канівській школі-інтернаті  налічують 252 вихованці, з яких - шість під опікою, піклуванням, одна дитина з прийомної родини, сім дітей-інвалідів, 38 – з багатодітних, 13 – з малозабезпечених і 79 з  неповних сімей. Заклад фінансується із обласного бюджету. Як бачимо з додатків до річних планів закупівель, розміщених на сайті інтернату, у 2015 році на шоколад та кондитерські вироби було передбачено 50 тисяч гривень. У 2016 році на цю ж графу витрат заклали всього 32 тисячі.

avk-cherk

І навряд чи хто запитував вихованців, від якого саме виробника вони хочуть отримати солодощі. А замовник своїм оголошенням «Набір кондитерських виробів типу «АВК» фактично обмежив коло пропозицій.

Фото з сайту Канівського інтернату

Фото з сайту Канівського інтернату

До того ж, стаття 5 Закону України «Про публічні закупівлі»  зазначає, що замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Також у законі йдеться про те, що технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму виробника. У разі, якщо таке посилання є необхідним, воно має бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент".

kaniv-internat-prozoro

В оголошенні про проведення закупівлі у технічних вимогах до товарів замовники написали – «набори кондитерських виробів повинні бути упаковані у картонні ящики. …Кожен вид виробів у окремих ящиках». Також вказали, що «ціна на товар включає вартість самого товару, витрати на транспортування товару до місця поставки, сплату податків і зборів (обов’язкових платежів), та інші платежі».

В пропозиції на закупівлю переможець подав сім позицій цукеркових наборів. Усі, як і того вимагав замовник, – виробництва АВК. Їхня вага залежить від назви пакунку. Найлегший, відповідно до документів, поданих переможцем, - 285 грамів.

Але в деклараціях виробника про відповідність товару бачимо лише документи до п’яти наборів. У них вказана назва, вага, дата виготовлення та кількість пакунків, яка, до речі, суттєво відрізняється від поданої у пропозиціях. Що, вірогідно, свідчить про те, що дані декларації готували для ще якогось замовника.

Вражає «милозвучність» окремих назв солодких дарунків для малечі з інтернатної навчальної установи. До прикладу, «Бочонок радості». В умовах сьогоднішніх реалій трохи дивно звучить і назва «Бандероль Діда Мороза». У багатьох пострадянських країнах відбулося поступове витіснення цього радянського персонажу. В Україні – також. Не перший рік до чемної і не дуже малечі приходить Миколай.  До того ж, навряд, чи нині діти знають, що таке бандероль. Таке потурання кострубатим мовним конструкціям у центрі України, у місті, де похований Шевченко, непокоїть.

avk-specif-kaniv

Насторожує і потрачена на цукерки сума. Для порівняння візьмемо нещодавній тендер зі схожим об’єктом закупівлі - шоколадними наборами на Київщині.

Процедура завершена 28.10.2016. Замовником є Служба у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Пропозиції подали два учасники. Договір уклали з тим, який подав дешевшу пропозицію. Очікувана вартість була 40 тисяч гривень. У результаті, закупили 800 шоколадних наборів вагою по 430 грамів та ціною по 40,52 гривні за кожен. Усього витратили 32 416 грн. з ПДВ. У результаті, економія склала майже 7,5 тисяч гривень.

У тендерній документації замовник розписав детально вимоги до товару - «шоколадний набір в яскравій новорічній картонній упаковці, вагою не менше 415 грам, шоколадна складова (шоколадні цукерки + батон + шоколадна фігура) – не менше 60%».

Як бачимо, переможна пропозиція відповідає викладеним вимогам. Також у договорі переможця у специфікації чітко бачимо, які саме цукерки, у якій кількості входять до наборів, що звужує можливість зловживань.

У продуктових крамницях  Черкас сьогодні вже можна купити святкові цукеркові набори.

На полицях черкаських магазинів уже з'явилися новорічні подарунки

На полицях черкаських магазинів уже з'явилися новорічні подарунки

І, як бачимо, подекуди, за доволі прийнятною ціною.

Світлана Слюсар, фото з відкритих джерел

Та повернемося до Канева, де цьогоріч у тендері на цукерки для інтернату перемогло підприємство "Благодія-Центр" Черкаської міської громадської організації інвалідів "Благодія". Зареєстроване воно більше дев'ять років тому. Є незмінним учасником тендерів на постачання продуктів для інтернатних закладів Черкащини упродовж останніх років. Керівником підприємства є Світлана Слюсар.

"Благодія-Центр", відповідо до КВЕДів,  займається переробленням та консервуванням риби, торгівлею м'ясом, молоком, яйцями, напоями, чаєм, кондитерськими, тютюновими, хімічними продуктами. Може також надавати послуги вантажного автотраспорту, а також у дослідженні й експериментальних розробках у сфері суспільних і гуманітарних наук.

Засновником  цього підприємства є Черкаська міська громадська організація інвалідів «Благодія». "Благодія-Центр" має трьох бенефіціарних власників та статутний капітал у 100 грн.

За офіційними даними, з початку року «Благодія-Центр» виграла  13 тендерів, заробивши  на них 67о тисяч гривень.

У 2010 та 2011 роках, відповідно до даних YouControl, у Господарському суді Черкаської області розглядали кілька справ про повернення постачальникам «Благодія–Центр» коштів за отриману продукцію. Сума заборгованостей коливалася від 18 до двох тисяч гривень.

ПАТ «АВК» станом на сьогодні, згідно з даними YouControl, має податковий борг. А 20 жовтня цього року Господарський суд Донецької області ухвалив рішення - порушити провадження у справі  про банкрутство акціонерного товариства «АВК».

katalog-avk-cher

Кінцевими бенефіціарними власниками ПАТ «АВК» –  є Володимир Авраменко та  Валерій Кравець.  Вони також володіють частками крупних пакетів акцій  (>10%)  АВК Конфекшінарі холдінгз лімітед, Кіпр.

15 лютого цього року щодо ПАТ «АВК» була зареєстрована кримінальна справа. Інформацію щодо неї закрито для доступу, відповідно до Закону України "Про доступ до судових рішень".

Сторони процесу та суть справи не відображаються і на веб-сторінці суду. Це пояснюють ч. 3 ст.6 ЦПК України, ч. 3 ст. 12 КАСУ, ч. 1 ст. 44 ГПК України та ч. 2 ст. 27, ст. 222, ст. 517 КПК України: з поміж інших не оприлюднюються дані про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, де присутній хоча б один документ із забороною оприлюднення, де клопотання у порядку Кримінального процесуального кодексу України, які розглядає слідчий суддя.

Все ж частина закритої інформації щодо АВК таки потрапила у ЗМІ.

Володимир Авраменко, фото "Сегодня"

Володимир Авраменко, фото "Сегодня"

У жовтні цього року видання Антикор повідомило про те, що підприємства екс-регіоналів Бориса Колесникова, Валентина Ландика, Руслана Сольвара і Володимира Авраменка активно   працюють і отримують прибуток від співпраці з терористичними утвореннями ЛНР-ДНР на окупованих територіях.

Як зазначає видання, один із ватажків сепаратистів Олег Бєляєв розповів у коментарі Перший комітет Істина і прозорість, що кондитерське підприємство «АВК» Авраменка перейменували в «Лаконд».

фото з сайту lakond.ru

фото з сайту lakond.ru

Під цією назвою збувають продукцію в так званій «ДНР». Нібито керівництво Лаконду домовилося з місцевими про «сплату мзди» на кишеню, забезпечивши собі тим самим податковий рай як мінімум на рік вперед. Також Антикор пише, що Володимир Авраменко і його бізнес-партнер екс-«регіонал» Валерій Кравець ризикують найближчим часом стати об'єктами кримінальної справи за звинуваченням у фінансових махінаціях з отриманими кредитними ресурсами на суму більше $ 100 млн. 

Мирослава та Сергій Станкевичі, для "Ні корупції!"