Активісти підозрюють Єпіфанова і Мазур із Мінкульту в корупції

10c51f4-sinnyj2Активісти громадської організації «Барви життя», що опікуються законністю забудови території колишнього Сінного ринку, звернулися до члена Комітету Верховної ради України з питань запобігання і протидії корупції, голови підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Ігоря Луценка із заявою про підозру в корупційних діях начальника Управління охорони культурної спадщини та заповідників Міністерства культури України Олександра Єпіфанова і заступника міністра Тамари Мазур.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив активіст проти забудови Сінного ринку Ігор Карпатов.

«Ми, жителі 34 старих будинків, розташованих навколо будівельного майданчику (близько 2 га) на території колишнього Сінного ринку (вул.Воровського, 17) дуже стурбовані планами масштабної висотної забудови цієї території, розташованої в центральному історичному ареалі столиці. Це будівництво може спричинити шкоди нашим будинкам, лишити прибудинкових територій, створити транспортний колапс. Громадського обговорення проекту не було. Між цим, будівництво вже ведеться. В будинку №15 відкрито агентство по продажу квартир. Є реклама в інтернеті.  

У червні цього року нам стало відомо, що А.Єпіфановим було підписано, а замміністра Е.Нищука Т.Мазур затверджено Історико-містобудівне обґрунтування (ІМО) на забудову території колишнього Сінного ринку (лист №465/10/61-16 від 06.06.2016 р.). Ці чиновники не є спеціалістами в сфері охорони культурної спадщини, але вони дозволили собі поставити підписи під документом, який не розглядала Науково-методична рада Мінкультури.

Представники громадськоі організації «БАРВИ ЖИТТЯ» звернулись особисто до голови Науково-методичної ради Я.Діхтяря і начальника управління О.Епіфанова, які формують порядок денний засідань ради, щоб вони винесли на розгляд ради ІМО забудови території Сінного ринку. Діхтярь погодився з тим, що це треба зробити, тим паче, що самі члени ради наполягали на цьому.

О.Єпіфанов же, посилаючись на те, що для цього йому потрібен привід, запропонував нам написати на адресу Міністерства офіційний лист, зареєструвати його в канцелярії та повідомити номер, і лише тоді він зможе прийняти рішення про розгляд ІМО на раді. Все це було нами зроблено. Але при особистій зустрічі з чиновником 9 листопада представники громадськості отримали відповідь, що ІМО не буде виставлятись на розгляд ради, а на лист чекайте відповіді.

У нас є підозра, що в ІМО є положення, які рада не сприйме і не сприйме суспільство. Але ж ІМО вже підписано двома чиновниками! І це є причиною, по якій чиновник Єпіфанов не бажає його оприлюднювати. Ми вбачаємо в цьому ознаки корупції», - оприлюднив активіст текст звернення до нардепа.

Також І.Карпатов закликав депутата Луценка підтримати активістів у боротьбі проти незаконної забудови території Сінного ринку та вжити необхідних заходів, які б примусили чиновників не використовували службове становище в корисних цілях.

«Ми наполягаємо на тому, щоб Науково-методична рада в присутності представників громадськості розглянула ІМО і зробила свої висновки», - підсумував Карпатов.

Активіст також додав заяву, яка адресувалась О.Єпіфанову від ГО «Барви життя».

У документі активісти просять чиновника Єпіфанова «організувати розгляд Історико-містобудівного обґрунтування забудови території Сінного ринку в Києві ( вул. Бульварно - Кудрявська 15а, вул. Олеся Гончара 38-б і 48/2) і проекту на засіданні Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини України».

Як повідомляв «Ні корупції!», Голосіївський районний суд міста Києва за поданням слідчого управління Головного управління Національної прокуратури міста Києва наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього Сінного ринку в рамках кримінального провадження.

«На даний момент земля Сінного ринку розділена на три ділянки з новими адресами: вул. Бульварно-Кудрявська, 15-А, вул. Олеся Гончара, 38-Б та 48/2. По кожній з них ведеться окреме кримінальне провадження, – зазначав тоді перший заступник голови Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, депутат Київради Роман Марченко. – Десять років тому ця земля незаконно перейшла у приватну власність за значно заниженою ціною, і ми вимагаємо її повернення територіальній громаді».

Читайте також Тайны высокопоставленного чиновника Минкультуры Епифанова

Совет Минкультуры одобрил строительство 27-этажного комплекса в центре Киева