ФОТО
| |

Скільки суспільству коштує корупція

b4d6fe27420e68df5c16a5a493fa8deeКорупція – одна з головних проблем України, яка постійно перебуває в центрі уваги як української, так і міжнародної спільноти.

Темпи та ефективність цієї боротьби є повільними – від 2013 р. позиція України в рейтингу за Індексом сприйняття корупції Transparency International дещо покращилася, піднявшись угору лише на 14 місць.

Нині наша країна посідає 130-е місце, розділивши його із такими країнами як Нікарагуа та Камерун.

Центр економічної стратегії взявся дослідити, скільки коштує корупція країні, повідомляє «Громадський простір».

infograph_corrurtion_ces

Висновки дослідження наступні:

• Корупція однозначно гальмує темпи економічного зростання країни, робить її громадян біднішими, а економіку менш продуктивною, а також стримує розвиток підприємств.

• У корумпованих країнах неефективними є державні витрати: зокрема, там менше витрачають на освіту та медицину, але більше – на військові проекти (які, своєю чергою, уповільнюють зростання ВВП).

• У корумпованих країнах є меншими надходження до бюджету, що відбувається, зокрема, через ухилення від сплати податків. В Україні 62% підприємств ухиляються від сплати податків, причому майже половина із них дає хабарі.

• Корумповані країни залучають менше приватних інвестицій через вищі ризики та вищу вартість капіталу.

• Від корупції страждає якість управління державою – замість витрачати час на вирішення суспільних проблем, службовці вишукують можливості збагатитися.

• Одним із найвагоміших наслідків корупції є зменшення ефективності економіки – наприклад, через зростання вартості капіталу чи зменшення його продуктивності.

• Корупція стримує розвиток державних інститутів (особливо у менш розвинутих країнах), оскільки корумпована влада зацікавлена саме в цьому; а це, своєю чергою, теж негативно впливає на економічний розвиток.

Як повідомляв «Ні корупції!» , $3 тисячі – така ціна корупції для кожного українця. Такі висновки попередніх досліджень.

Читайте також Корупція панує там, де люди не вірять державним інституціям

Доданий до: Корупція в Києві, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії