Після публікації “Ні корупції!” та звернення в НАБУ АМПУ все ж таки оголосила тендер

portНаприкінці минулого місяця на сайті «Ні Корупції!» з’явилось розслідування, в якому розкривалися наміри Адміністрації морських портів України (АМПУ) виділити один мільярд гривень приватній компанії з офшорним капіталом без проведення тендеру.

Крім того, 7 листопада журналіст «Ні Корупції!» з даними, виявленими в ході розслідування, звернувся в Національне антикорупційне бюро з вимогою перевірити підозріле рішення АМПУ.

Після цього нарешті тендер на проведення робіт був оголошений, а початкова сума зменшена до 864 мільйонів гривень.

40

НАБУ відкривати кримінальну справу щодо дій АМПУ відмовилось, керуючись тим, що тендер був об’явлений.  Але варто підкреслити, що тендер оголосили 11 листопада, тобто, кілька днів тому і лише після інформаційного розголосу «Ні корупції!» та звернення до правоохоронців. Більше того, на сайті АМПУ досі є новина за 5 жовтня, в якій вказано, що один мільярд буде виділено компанії «Металзюкрейн Корп ЛТД» у рамках державно-приватного партнерства без тендеру. Цю ж інформацію підтвердив представник прес-служби відомства.

41

Як зазначено на сайті «Прозоро», тендер на реконструкцію причалу №7 в Одеському морському торговому порту на 864,342 мільйони гривень з’явився на порталі 11 листопада, а  12 грудня - кінцевий термін подання пропозицій.

Початок аукціону стартує з 17 січня наступного року. «Ні Корупції!» буде уважно стежити за розвитком подій, адже вчасне втручання вже дає економію держбюджету більше як на 135 мільйонів гривень, бо спочатку АМПУ без конкурсу планувала віддати мільярд.