Київрада ухвалила новий Порядок пайової участі із шпаринкою для корупції

ddd4f5387b832a49ed7bb72724700158_xlДепутати Київради затвердили Порядок залучення, розрахунку розмірів використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської ради.

«Існуюча система розрахунку пайової участі створювала корупційні ризики на місцях та знижувала привабливість Києва для інвесторів, оскільки такі платежі (приміром при початку будівництва) в два рази більші, ніж в європейських столицях», - йдеться у повідомленні Київради.

Сума боргу перед бюджетом міста Києва за пайову участь складає майже 2 млрд грн, причому щорічні надходження лише 170-240 млн грн.

«Ми спрощуємо формулу розрахунку пайової участі. Ми пропонуємо відійти від практики застосування різноманітних показників для різних видів нерухомості за функціональним призначенням. Передбачається суттєве зменшення розміру пайової участі для будівництва нежитлової нерухомості. Зараз це 10%. Вважаємо за доцільне зменшити їх до 4% - розміру пайової участі для житлової нерухомості. Ця зміна, по-перше, суттєво зменшить затрати будівельників на створення площ, які можуть використовуватися для створення робочих місць. Це, у свою чергу, зменшить вартість початку бізнесу в місті Києві та дасть поштовх для його збільшення. І по-друге, суттєво змінить місце України в рейтингу Doing Business за індикатором з будівництва», - зазначив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

За його словами, Київ посідає 140-ве місце в рейтингу Doing Business зі 189-ти за показником отримання дозволу на будівництво, що не вигідно для іноземних будівельних компаній. Новий Порядок розрахунку і використання коштів пайової участі якісно виправить цю ситуацію. Адміністрування платежу планується здійснювати через прозору систему Smart City, що повністю нівелює контакти з чиновниками, і відповідно будь-які корупційні ризики.

«Цей порядок пайової участі спрямовано на повне і тотальне знищення будь-яких корупційних чи не прозорих схем. Ми пропонуємо спрощений механізм зменшення розміру пайової участі також і на вартість інженерних мереж. Він передбачає проведення зменшення розміру пайової участі за чітким переліком документів. Серед них обов’язковим є підтвердження Департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту фактичних витрат на створення таких об’єктів. Такий же механізм пропонуємо застосовувати для транспортної інфраструктури та соціальних об’єктів. Також усунуто фактор, коли хтось безпідставно звільняється від пайової участі. Таким чином бізнес платитиме менше, а бюджет міста отримає більше. Ми розробляли новий Порядок сплати пайової участі спільно з провідними європейськими незалежними експертами», - говорить депутат Київради Ольга Балицька, яка є суб'єктом подання даного рішення.

Почне діяти новий Порядок нарахування пайової участі з 1-го січня 2017 року.

У Київраді додали, що відповідний Порядок також підтримала Антикорупційна рада при Київському міському голові та експерти Реанімаційного пакету реформ.

Водночас, як повідомили «Ні корупції!» а Антикорупційній раді при міському голові, Київ отримав новий порядок розрахунку та слати пайової участі разом із корупційною правкою.

«Результати голосування у Київраді стали напівперемогою для громадськості. Депутати Київради не дослухались до аргументів експертного середовища проти запропонованої на останньому засіданні бюджетної комісії Київради правки до проекту рішення. Ця правка фактично залишила в дії непробачений законодавством механізм звільнення забудовників від сплати пайової участі до міського бюджету. Відтепер кожен забудовник, який в минулому будував та передавав на баланс міста якість соціальні об’єкти, комунікації чи інфраструктурні мережі, може бути звільнений Київрадою від сплати пайової участі.

Проголосована депутатами правка дозволяє великим забудовникам не сплачувати до міського бюджету пайову участь, тим самим нівелюючи антикорупційні напрацювання Тимчасового порядку та залишаючи в дії існуючі корупційні схеми», - повідомили в Антикорупційні раді і додали, що в результаті тривалого обговорення за Тимчасовий порядок із зазначеною правкою проголосували 75 депутатів. Розробники документу вже анонсували початок компанії по усуненню корупційної правки з тексту документу.