Голові Рахункової палати повідомили про підозру: незаконно приватизував держквартиру

Роман Магута

Роман Магута

Прокурорами САП та детективами НАБ України, після передбаченого ст. 481 КПК України підписання Генеральним прокурором, повідомлено про підозру голові Рахункової палати України у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 364 КК України, внаслідок чого із власності державного органу вибуло майно (квартира) загальною вартістю майже 1,4 млн. гривень станом на 2013 рік.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив керівник САП Назар Холодницький.

Вказаний злочин зареєстровано в ЄРДР прокурорами САП у червні 2016 року за наслідками опрацювання матеріалів журналістського розслідування, після чого детективам НАБ України, згідно підслідності, доручено проведення досудового слідства та забезпечено належне процесуальне керівництво.

«Прокурорів САП та детективів НАБ України зорієнтовано на завершення досудового слідства у встановлений законом строк.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Наразі прокурорами САП вже підготовлено відповідні клопотання до суду про арешт предмету злочину, а також про обрання запобіжного заходу», - повідомив Холодницький.

Як повідомляли «Наші гроші», влітку НАБУ запідозрило голову Рахункової палати Романа Магуту в незаконній приватизації державної квартири у Києві.

Встановлено, що у грудні 2013 року Рахункова палата купила квартири, серед яких була двокімнатна вартістю 1,39 млн грн. Ця квартира була включена до службових приміщень і надана співробітнику Рахункової палати. Згодом її виключили із числа службових і голова Рахункової палати Роман Магута її приватизував.

Це квартира у м.Києві по вул. Полтавській,10 площею 114 кв.м. В судовій ухвалі сказано, що Магута потім подарував цю квартиру іншій особі. Однак, згідно з реєстром майнових прав, квартира досі значиться як власність Романа Магути та його дочки Наталі. Свідоцтво про право власності видане у червні 2014 р. ДП «Укржитлосервіс» Державного управління справами.

Роман Магута очолює Рахункову палату з 2012 року. До того працював у Донецьку. Був в.о. голови правління ЗАТ «Український банк реконструкції та розвитку», першим замголови правління АТ «Ощадбанк», обіймав керівні посади у Донецькому управлінні «Приватбанку», яке свого часу очолювала Валентина Арбузова, мати голови Нацбанку часів Януковича Олександра Арбузова.