Поліція безуспішно два роки шукає сміттєві контейнери, за які Курахове заплатило 1,5 мільйона

12901743841394183753-jpg24022012123927_w300Поліція підозрює посадових осіб Курахівської міської ради (Донецька обл.) у зловживаннях при закупівлі сміттєвих контейнерів у ТОВ «Машінком», що призвело до розтрати коштів в сумі 1,32 млн грн.

Про це стало відомо з ухвал Жовтневого районного суду м. Маріуполя, куди слідчий звернувся в рамках розслідування кримінального провадження №42014050690000020 від 17.09.2014 року, повідомляють «Наші гроші».

В грудні 2013 року Курахівська міськрада за результатами тендеру уклала угоду «Машінком» про поставку 400 пластикових контейнерів для сміття MGB 1100 л. SL. Договір передбачав, що фірма поставить продукції протягом трьох днів з моменту його підписання. Але вже наступного дня після підписання угоди було укладено акти прийому-передачі контейнерів, які відразу передалися на безплатне зберігання «Маінкому» на складах в Києві. Під кінець березня 2014 року Курахівська міськрада перерахувала фірмі за контейнері 1,32 млн грн.

З того часу контейнері так і не були поставлені в Курахове, їх місце знаходження сьогодні слідству не відоме.
Секретар Курахівської міськради на допиті розказала, що контейнери в Курахове не поставлялися. А договір про передачу їх на зберігання був підписаний після візиту в Київ управляючої господарством міськради.

Наступної ночі після підписання договору міськради та фірми вона виїхала до столиці, де на складі перевірила наявність контейнерів і того ж дня повернулася до дому. Її позитивні покази щодо наявності та якості продукції і стали основою для підписання договору, за яким контейнери залишилися в столиці.

Власником приміщень, де фірма нібито зберігала контейнери, виявилося ПрАТ «Київспецтранс». Але там поліції відповіли, що їм нічого не відомо ні про «Машінком», ні про курахівські контейнери.

За допомогою податкової слідчі встановили, що постачальником контейнерів для «Машінком» в березні 2014 року було ТОВ «Грін Гелаксі», яке завезло їх з Німеччини. Податкові накладні цієї фірми показали, що в 2013 році вона продала контейнерів на 432 одиниці більше, ніж мала в наявності. Відповідно, підозрюють слідчі, поставити 400 одиниць для подальшої перепродажі в Крахові можливості у неї не було.

Слідчий попросив доступ до документів про співпрацю «Грін Гелаксі» з контрагентами в 2012-2014 роках, і суд це клопотання задовольнив.

Засновниками «Грін Гелаксі» є кияни Сергій Дідовець, Таїсія Ледовських, Олена Малиневська та Євгеній Грабовий.

ТОВ «Машінком» записане на мешканця окупованого Луганська Дмитра Бобришева. Раніше фірма була фігурантом в справі про фіктивне постачання сміттєвоза комунального підприємства «Трудівник» Сарненської міської ради (Рівненська обл.). За даними «Вісника державних закупівель», в 2011-2014 роках «Машінком» отримав замовлень на 16,52 млн грн. З початком бойових дій на Донбасі інформація про отримання фірмою підрядів відсутня.

Мером Курахового до 2014 року був Сергій Сажко, який того року був обраний народним депутатом від партії «Опозиційний блок». Зараз місто очолює Роман Падун, який був заступником Сажка.

Читайте також Селищний голова Ружина «погорів» на сміттєвозі від ПП «Валява» 

Паперові здолбунівські сміттєвози