На Волині посадовці-здирники вимагали кошти із забудовників по схемі

253545Прокуратурою Волинської області спільно із працівниками СБУ у Волинській області та слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області викрито злочинну схему, запроваджену групою осіб для одержання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Так, один із високопосадовців Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області за попередньою змовою із юристом та спеціалістом-проектантом, які є працівниками підприємств у сфері будівництва та проектування, налагодили корупційний механізм з систематичним вимаганням неправомірної вигоди від осіб, зацікавлених в отриманні дозвільних документів в сфері містобудівної діяльності.

Задокументовано факти вимагання від громадян, які є замовниками нових будівництв, значних сум коштів від 1000 до 2500 дол США за здійснення реєстрацій та безперешкодне отримання декларацій про початок будівельних робіт.

«Наразі органом досудового розслідування проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії, зокрема обшуки в ході яких вилучено понад 30 тис дол США. Вирішуються питання про повідомлення посадовцям про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням), затримання їх в порядку ст. 208 КПК України, обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаних посад», - повідомили в прокуратурі.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Полтавщині чиновник з ДАБІ також брав побори за «схемою».

Чиновник для отримання «замовлень» створив мережу посередників з колишніх держслужбовців, які працювали в сфері надання та оформлення документів у містобудівній діяльності. Через них посадовець систематично отримував гроші з фізичних та юридичних осіб за реєстрацію декларації про початок будівництва та про готовність об’єктів до експлуатації.

Читайте також У Тернополі головний інспектор ДАБІ виявилась хабарницею