Як живе замголови апеляційного суду Полтавської області Сергій Гальонкін

Є судді та чиновники, які будують на власних подвір'ях церкви та каплиці, а є такі, що зводять будинки, зовні дуже схожі на храм.

Знайомтесь, заступник голови апеляційного суду Полтавської області – Гальонкін Сергій Анатолійович. Розслідування PROSUD

hal-1

А це будинок Сергія Гальонкіна розміром 661 м2, що розташований у передмісті Полтави та зовні нагадує церкву. Цей маєток є найбільшим  серед задекларованих будинків суддів Полтавського регіону.

hal-2

hal-3

hal-4

Звичайно, нас мало цікавить дизайн та смаки господаря будинку, головним нашим завданням є дізнатися, чи відповідає цей маєток та інша нерухомість доходам родини судді Сергія Гальонкіна.

Суддя Сергій Гальонкін одним із перших серед суддів подав свою електронну декларацію за 2015 рік. Згідно з нею, а також декларації судді за 2014 та 2013 роки, основним доходом родини з чотирьох осіб є заробітна плата судді.

hal-5

Згідно з новими правилами декларування, у 2015 році суддя Сергій Гальонкін вказав у декларації також і готівкові кошти в розмірі 150 тис.грн.

hal-6

Основним доходом дружини судді Гальонкіна за останні два роки є кошти, отриманні від надання в оренду майна, очевидно, квартири, в розмірі 60 тис.грн на рік. hal-7

Дружина Сергія Гальонкіна є приватним нотаріусом, однак востаннє дохід від її провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності згадується в декларації пана Гальонкіна за 2013 рік. Тоді, до речі, загальна сума доходу Олени Василівни була в рази меншою, ніж у 2014 та 2015 роках.

hal-8Отже, згідно з офіційною декларацією пана Гальонкіна, щонайменше останні три роки саме його заробітна плата судді була основним доходом родини. Щодо нерухомості, то показаний нами будинок у селі Росошенці поблизу Полтави вперше згадується в декларації судді Сергія Гальонкіна за 2014 рік, згідно ж із державним реєстром майнових прав, зареєстровано даний будинок у лютому 2015 року.

hal-9

Однак згідно зі знімками Google Earth, будинок зведено ще у 2007 році, а на знімках 2011 року прибудинкова територія перебуває практично в тому ж вигляді, що і в 2014-му.

hal-10

hal-11

hal-12

Має суддя Сергій Гальонкін і земельну ділянку розміром 30 соток в селі Дудникове Полтавського району, зареєстровану також у 2015 році.

hal-13На сусідній ділянці в селі Дудникове розміщений будинок розміром 245 м2, який належить дружині пана Гальонкіна. Зареєстровано будинок Олени Василівни також у січні 2015 року.

hal-14Згідно з розслідуванням журналістів порталу «Останній Бастіон», дача судді Гальонкіна розміщена біля соснового лісу на 9 паях дачного кооперативу «Зоря» та складається з 4 житлових будинків. Будуватися в Дудниковому родина Гальонкіних почала ще до 2013 року.

hal-15

Цікавою є історія отримання даних ділянок Сергієм Анатолійовичем, оскільки очевидно, що їх площа значно перевищує територію, передбачену розпаюванням дачного кооперативу. Всі ділянки, якими володіє родина Сергія Гальонкіна, були відчужені з наділу кооперативу в приватну власність.

За інформацією журналістів, першу ділянку суддя Гальонкін отримав ще за часів роботи юристом Облспоживспільки, бо саме цим відомством було засновано дачний кооператив «Зоря». Подальше ж розширення володінь Сергія Анатолійовича відбулося тоді, коли він на короткий час очолив кооператив. За збігом обставин, після «перенарізки» ділянок та відчуження у приватну власність Сергій Гальонкін залишив пост голови «Зорі». У 2014 році Сергій Анатолійович мав єдину газифіковану ділянку серед сусідів.  Свого часу члени кооперативу вирішили, що проведення газогону є надто дорогим навіть вскладчину, проте суддя Гальонкін зробив це за власний кошт одноосібно.

Окрім будинку в Дудниковому, який належить дружині Сергія Анатолійовича, ще один будинок в цьому селі вказаний в декларації судді за 2015 рік у розділі «об’єкти незавершеного будівництва», а отже, судячи з усього, будівництво дачі ще триває.

hal-16Окрім будинків, володіє родина Гальонкіних також квартирою та двома офісами в Полтаві, а також квартирою в Києві. Остання належить тещі судді Сергія Гальонкіна, придбала вона її вже перебуваючи на пенсії у віці 66 років.

hal-17

У власності родини судді Сергія Гальонкіна також є і рухоме майно. А саме: автомобіль Honda Civic 2008 року та мотоцикл YAMAHA YBR 125 2012 року, що належать самому судді, а також, два автомобілі дружини – TOYOTA RAV4 2006 року та Honda CR-V 2011 року. Окрім цього, мотоциклом  Honda CBR250RB 2011 року випуску володіє син-студент.

hol-18

До речі, має також суддя Сергій Гальонкін і старшу доньку, яка не вказана в його декларації. Юлія Сергіївна Гальонкіна, дочка Сергія Анатолійовича, з 2015 року працює суддею Октябрського районного суду м.Полтави. А отже, зокрема винесенні нею рішення можуть розглядатися її батьком, Сергієм Анатолійовичем, в апеляційному суді.

Очевидно, перед нами - народження нової суддівської династії. Враховуючи амбіції Сергія Гальонкіна стати головою апеляційного суду Полтавської області, ми маємо побоювання щодо даної суддівської родини. Однак як і Сергія Анатолійовича, так і його дочку, Юлію Сергіївну, ще чекає кваліфікаційне оцінювання суддів, за яким ми будемо активно слтежити… 

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

PROSUD