Третина депутатів протягом 2015 купили авто, квартиру чи землю

infohrafika

Із 423 депутатів 131 вказали у своїх деклараціях, що вони або члени їхніх родин придбали в 2015 році автомобіль, квартиру чи земельну ділянку. У деклараціях 77 депутатів вказано, що протягом 2015 року вони самі чи їхні родини придбали автомобіль, 44 депутати вказали придбання квартир, і 39 – земельних ділянок (деякі народні депутати задекларували одразу кілька придбань).

Такий підрахунок зробили експерти проекту «Дослівно».

Про це «Ні корупції!» повідомили у прес-службі ВГО «КВУ».

Серед фракцій та груп, чиї представники в 2015 році найчастіше купували цінне майно, лідирують представники групи «Воля Народу». Із 19 депутатів 11 (58%) у 2015 році придбали автомобіль, квартиру чи земельну ділянку. (5 депутатів вказали купівлю автомобіля, в деклараціях у 2 є квартири і 3 – земельні ділянки, 1 зазначив придбання одночасно автівки, квартир і землі). У фракції Радикальної партії Олега Ляшка також більше половини депутатів (11 із 21 парламентаря, що входять до складу фракції) протягом минулого року купили квартиру, землю або машину.

Як наголосив керівник аналітичної групи проекту «Дослівно» Денис Рибачок: «Важливо, щоб вже цього року ми побачили в дії другий етап впровадження електронного декларування. Чиновники повинні пояснити, звідки вони взяли гроші на купівлю майна. Наш аналіз свідчить, що у більшості випадків власниками вказані члени родин депутатів. На дружин, чоловіків, дітей оформлено 49% куплених минулого року автомобілів, 68% придбаних квартир та 64% - земельних ділянок».

Водночас, додав Денис Рибачок, найактивніше депутати оформлювали майно у жовтні-листопаді 2015 року: «Це може бути пов’язано з бажанням встигнути «легалізувати» майно до початку запровадження електронного декларування. Адже саме восени минулого року стало зрозуміло, що антикорупційна реформа в частині декларування має великі шанси пройти через Верховну Раду».

Як повідомляв «Ні корупції!», експерти проекту «Дослівно» проаналізували декларації народних депутатів, які минулого року отримували з бюджету кошти на оренду.

З’ясувалося, що 119 із них задекларували у 12 розділі електронних декларації понад мільйон гривень (або еквівалент).