МВФ: Україні необхідно продовжувати рішучу боротьбу з корупцією

56214Міжнародний валютний фонд (МВФ) вітає запуск в Україні системи електронного декларування доходів і відзначає необхідність подальших рішучих дій у боротьбі з корупцією, повідомив представник Фонду Джеррі Райс, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Ми оцінюємо це (запуск е-декларування – ред.) як прогрес. Але Україна має вжити подальших рішучих дій для боротьби з корупцією, йдеться про заснування нових інститутів, передачу до суду відповідних справ», - сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Окрім цього, Дж.Райс наголосив на важливості створення в Україні рівних умов для підприємницької діяльності, зокрема спрощення ліцензування, підвищення прозорості держзакупівель, а також важливості приведення вартості енергоресурсів до обґрунтованого рівня, очищення банківської системи, підвищення рівня адміністрування податків і впровадження механізмів щодо боротьби з відмиванням коштів.

За його словами, у рамках цих заходів МВФ готовий сприяти українським держорганам з питань запобігання корупції.

Як повідомляв «Ні корупції!», Державний департамент США назвав успіхом реалізацію системи е-декларування в Україні та нагадав про необхідність притягнення до відповідальності тих, хто використовував державні посади для збагачення.

«Ми високо цінуємо зусилля України в успішній реалізації системи електронного декларування, яка стала новаторським кроком уперед для забезпечення прозорості в процесі врядування, а також у виконанні вимог пакету підтримки Міжнародного валютного фонду», – підкреслили в Держдепі.

У відомстві також позитивно відзначили кількість декларацій, поданих українськими чиновниками, яка набагато перевищує очікування МВФ.

«Важливо, щоб український уряд й надалі розслідував та притягував до відповідальності посадових осіб, які використовувати свої посади для отримання фінансової вигоди», – зауважили в Держдепартаменті США.