ФОТО
| |

МВФ: Україні необхідно продовжувати рішучу боротьбу з корупцією

56214Міжнародний валютний фонд (МВФ) вітає запуск в Україні системи електронного декларування доходів і відзначає необхідність подальших рішучих дій у боротьбі з корупцією, повідомив представник Фонду Джеррі Райс, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Ми оцінюємо це (запуск е-декларування – ред.) як прогрес. Але Україна має вжити подальших рішучих дій для боротьби з корупцією, йдеться про заснування нових інститутів, передачу до суду відповідних справ», – сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Окрім цього, Дж.Райс наголосив на важливості створення в Україні рівних умов для підприємницької діяльності, зокрема спрощення ліцензування, підвищення прозорості держзакупівель, а також важливості приведення вартості енергоресурсів до обґрунтованого рівня, очищення банківської системи, підвищення рівня адміністрування податків і впровадження механізмів щодо боротьби з відмиванням коштів.

За його словами, у рамках цих заходів МВФ готовий сприяти українським держорганам з питань запобігання корупції.

Як повідомляв «Ні корупції!», Державний департамент США назвав успіхом реалізацію системи е-декларування в Україні та нагадав про необхідність притягнення до відповідальності тих, хто використовував державні посади для збагачення.

«Ми високо цінуємо зусилля України в успішній реалізації системи електронного декларування, яка стала новаторським кроком уперед для забезпечення прозорості в процесі врядування, а також у виконанні вимог пакету підтримки Міжнародного валютного фонду», – підкреслили в Держдепі.

У відомстві також позитивно відзначили кількість декларацій, поданих українськими чиновниками, яка набагато перевищує очікування МВФ.

«Важливо, щоб український уряд й надалі розслідував та притягував до відповідальності посадових осіб, які використовувати свої посади для отримання фінансової вигоди», – зауважили в Держдепартаменті США.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна, Цитата дня
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії