Кононенко та Гладковський мають іспанські вілли неподалік Порошенка – «Схеми»

1

Неподалік іспанської вілли Петра Порошенка, оформленої на фірму Feruvita SL, розташовуються також вілли його близьких соратників – народного депутата Ігоря Кононенка та заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

https://youtu.be/sqiBm12IGdU

Ігор Кононенко не вказав землю та маєток в Іспанії у розділі «нерухомість» своєї електронної декларації, а лише задекларував дві іспанські фірми. Журналісти з’ясували, що на фірму Treck Holdings Coast оформлений маєток площею 768 квадратних метрів. Він розташовується у другій лінії від моря в громаді Сан-Мануель біля іспанської Марбельї. Від неї до резиденції Порошенка – 25 хвилин на авто.

2

3
На другу іспанську фірму Кононенка Lancashire Big SL оформлено майже 26 соток землі просто на узбережжі Середземного моря в урбанізації Лос-Монтерос. Земельна ділянка Кононенка з виходом на море розташована всього за два кілометри від його вілли.

Ще у 2012 році на супутникових знімках тут був маєток, зведений у 80-і роки минулого століття. Але на свіжіших знімках видно, що він був знесений, а новий ще не з’явився.

4

У коментарі програмі «Схеми» народний депутат Ігор Кононенко повідомив: «Так, належні мені компанії справді володіють значним списком майна (понад 100 одиниць). Проте, згідно з положеннями Закону України «Про запобігання корупції», я не зобов’язаний декларувати майно, що належить цим компаніям. Зокрема, формат декларації не дозволяє це зробити».

Також у розслідуванні йдеться про те, що Олег Гладковський, заступник секретаря РНБО, не задекларував віллу в Іспанії у розділі «нерухомість», а лише вказав фірму своєї дружини Toulousse Investments SL.

Журналісти з’ясували, що на цю фірму оформлена вілла на 1729 квадратних метрів,розташована в районі Ла-Загалета.

5

6

Олег Гладковський не відреагував на прохання «Схем» про коментар.

Раніше «Схеми» показали іспанську віллу Петра Порошенка, що розташована поблизу містечка Естепона у провінції Малага, оформлену на його фірму Feruvita SL.

Іспанську нерухомість Порошенка, Кононенка і Гладковського пов’язує не лише географічна близькість. У всіх їхніх компаній, на які оформлені вілли, один і той самий адміністратор – це Петрівська Ірина Вікторівна.

7

Вона зареєстрована у селі Ходосівка під Києвом. Але там журналістам сказали, що вона давно виїхала в Іспанію.

«Схеми»