Хто відповість за 100 тонн підкинутого на Канівщину львівського сміття?

cherk-kaniv-smitta00

"Свіже", чергове стихійне сміттєзвалище на 100 тонн відходів на Канівщині, що у Черкаській області, має таки львівське походження. Беззаперечні докази цьому виявлено посеред усього непотребу. Спеціальна комісія обстежила смітник. За попередніми підрахунками, площа  засмічення сягнула 780 квадратних метрів,а  об’єм  - 1200 кубічних метрів, що становить майже 100 тонн сміття.

Як ми вже повідомляли, днями львівське сміття вивантажили на Канівщині за 25 км від райцентру у селі Потапці. Це вже другий такий випадок на Черкащині. У жовтні 40 тон мотлоху зі Львова підкинули на смітник Канева, поблизу села Бобриця.  Винних досі не знайшли, а звалище стали ретельніше охороняти.

cherk-kaniv-smitta11

Можливо, саме безкарність привела злочинців на Черкащину удруге. Розвідка увінчалася успіхом, тож, цього разу уночі на Канівщину привезли до восьми вантажівок непотребу. Мотлох викинули просто неба, на родючих землях, поруч із садом.

Поруч із облаштованим невідомими самовільним смітником проходить траса. Рух тут доволі жвавий, щогодини проїздить чимало автівок. Вивантажити непотріб було нескладно.

Сергій Поліщук

«Зараз будемо обраховувати шкоду. Там є ознаки Львова: і документи певні, й касові чеки. Поліція повинна з’ясувати,  хто привіз, по якій дорозі вони їхали і таке інше», - коментує ситуацію «Ні корупції!» начальник Державної екологічної інспекції у Черкаській області Сергій Поліщук.

Відділ лабораторного контролю ДЕІ області узяв проби ґрунту на звалищі у Потапцях, щоб встановити, як саме несанкціонований мегасмітник зашкодить довкіллю. Фахівці від знахідок не в захваті й називають стихійне звалище «екологічним терактом».

cherk-kaniv-smitta09

«Ми знайшли електронні відходи. Вживані електропристрої,  у яких збереглися батарейки. Одна батарейка, як відомо, забруднює до 10 кубометрів води та один кубометр землі. Бачимо тут і вживані гумові шини, медичні витратні матеріали, пластик, тобто відходи, які потребують спеціальної утилізації. Також відходи, які піддають повторній переробці - дерево, папір, скло. Це звалище буде негативно впливати на екобезпеку регіону», - зазначає пан Поліщук.

Звалище ще зовсім «свіже», але частина відходів починає гнити.

Валентина Тарабукіна

Валентина Тарабукіна

«Бачите - йдуть процеси від відходів, воно уже парує. Що це означає? Що відбуваються якісь  реакції хімічні, ми ж не знаєм,  шо там. Це ознака процесів – хімічні реакції невідомих невстановлених речовин», - повідомляє у коментарі «Ні корупції!» Валентина Тарабукіна, начальник відділу інструментально-лабораторного контролю ДЕІ в Черкаській області.

Локалізувати забруднення та у найкоротший час вивезти усе сміття за 20 км на санкціонований полігон – канівське сміттєзвалище, що поблизу села Бобриця, - це завдання місцевої влади, кажуть екологи. Місцеві чиновники ще не підрахували,  скільки коштуватиме ліквідація звалища, але запевняють, що сума ця немала.

Анатолій Дурицький, заступник голови Канівської РДА

Анатолій Дурицький, заступник голови Канівської РДА

«Визиватимемо МНСників, оборемо його і будемо шукать того, хто зробив його, щоб відшкодувати збитки, і будем вивозить на паспортизоване сміттєзвалище біля села Бобринці. Тут роботи, я дивлюся, дуже багато. І оце таке паскудство зробить… Знайшли зошит львівський, накладні зі Львова. Щоб ліквідувати усе це, потрібно найняти КАМАЗа, навантажувача, людей – суму ми не прикидали , ми винесемо це на районну раду, порахуєм і будемо протоколи писать. За тиждень, можливо, питання вирішать», - повідомив у коментарі  «Ні корупції!» Анатолій Дурицький, заступник голови Канівської РДА.

На смітник виїздили і правоохоронці.

cherk-kaniv-smitta-stamp

«Зараз на місці події працюють наші працівники, екологи. Відкрите кримінальне провадження, стаття 239 КК України - забруднення та псування земель, там передбачено штраф до 200 неоподаткованих мінімумів. Працівники далі проводять слідство, будем встановлювать осіб, які причетні до скандальної історії», - зазначив речник ГУ НП у Черкаській області Дмитро Грищенко.

Процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні здійснює Золотоніська місцева прокуратура.

cherk-kaniv-smitta07

Винних у історії місячної давності, коли чуже сміття на початку жовтня цього року підкинули Бобриці, шукають і досі. Дивуються і обурюються цим фактом місцеві екологи.

cherk-kaniv-smitta02

Нагадаємо, у відповіді на інформзапит «Ні корупції!» в ГУ НП в області тоді повідомили, що через відсутність інформації про реєстраційний номер автомобіля та осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного правопорушення, рішення прийнято у відповідності до Закону України «Про звернення громадян». Тож, якщо винуватця таки знайдуть, його оштрафують відповідно до ст. 82 КУпАП (порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення). Зазначимо, що штраф той доволі мізерний у порівнянні зі шкодою, завданою злочинними діями довкіллю.

Протягом останніх 30 днів  таких підкидьків виявили ще чимало по Україні - три дні тому на Рівненщині, 30 жовтня на Сумщині, а на початку жовтня - на Житомирщині. Усюди - майже по 100 тонн несанкціонованих вивантажень як не в полі, то навіть на заповідній території.

"Чому це відбувається? Є дві версії. За однією, це роблять нехороші львівські сміттярі. За іншою, це роблять спеціально якісь інші люди, які таким чином псують репутацію меру Садовому, по якому дуже серйозно вдарив весь цей сміттєвий скандал.
...Возити сміття зі Львова до Києва і Миколаїв - це ж пекельно невигідно.
До того ж, це створює прекрасний ґрунт для політичних спекуляцій і розпалювання міжрегіональної ворожнечі", - зазначає журналіст Денис Казанський.

Мирослава та Сергій Станкевичі, для "Ні корупції!"