У Трускавець – на Нафтусю і … «спиртусю»!

kМедсестрички із санаторіїв Трускавця, куди люди їдуть попити цілющої водиці, мешкають переважно поза межами міста-курорту. Тож, неодноразово, їдучи із ними одним транспортом, чула різні історії на кшталт: «Зранку, в обід і ввечері відпочивальники п’ють Нафтусю, а поміж тим – спиртусю, і потім кажуть, що ніц їм тоте лікування не помогло».

Отож, про Нафтусю і спиртусю.

Неабияк «здивував» медичний реабілітаційний центр МВС України "Перлина Прикарпаття", що у Трускавці. Ви не повірите, але  за державний кошт санаторій купує…спиртні напої.

kko

ko2

ko7 ko8

На порталі e-data знайшла кілька цікавих договорів, укладених між МРЦ МВС «Перлина Прикарпаття» і ТзОВ «Овація». Перший – ном. 2/10 від 18.01.16р на суму 18 тис грн. – на придбання вин. 

Цей договір зазначено в платежах, які знаходимо на е-дата. У них пише, що кошти пішли на …коньяк. Загальна сума виконаних робіт, згідно з актами, станом на сьогодні уже становить 9тис. 929 грн.

ko3

Наступний договір ном. 3/10 від цього ж числа – на спиртні напої, на які передбачено теж 18 тис.грн. Уже виконано робіт на 9 тис 559 грн.

ko5

А також вартує уваги договір ном. 1/10 від цього ж числа на суму 9 тис грн. Предмет закупівлі – пиво. Пива вже купили на 7 тис 229 грн.

ko6

Усі ці договори підписано 13 червня ц.р. Тобто, з червня до листопада за бюджетні гроші санаторій МВС закупив спиртного-коньяку-пива на понад 26 тис.грн.

Це, звісно, не сотні тисяч і не мільйони, та все ж – це кошти платників податків.

Що це таке коїться – запитала безпосередньо у керівника санаторію Олександра Шишка.

  • Олександре Андрійовичу, заклад, який ви очолюєте, за державні кошти купує спиртні напої. Поясніть.
  • Так, в санаторії фактично у підвалі є моя "кафешка". Для неї купуємо – для наших відпочиваючих. Ліцензії маємо.
  • Цей заклад- ваш особисто?
  • Ні, це фактично власність держави. В оренду приміщення не здавали, самі робимо. Маємо на це ліцензії, дозволи.
  • За бюджетні кошти закуповуєте спиртне, яке розливаєте відпочивальникам безкоштовно, чи за кошти?
  • За гроші. Націнка стопроцентна. Так ще заробляємо на санаторій.

Як то кажуть, «хочеш жити – вмій крутитись» 🙂

Тому серед КВЕДів установи: діяльність лікарняних закладів (основний); загальна медична практика; спеціалізована медична практика; і тут же - діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. Мабуть, у рамках останнього КВЕДу і здійснюється вище згадана діяльність.

kor

Втім, на сторінці Міністерства юстиції знайшла дещо про правові аспекти здійснення торгівлі алкогольними напоями. Серед місць, де реалізація алкоголю заборонена, – і заклади охорони здоров’я. Чи можна до закладів охорони здоров’я віднести  медичний реабілітаційний центр? Це не база відпочинку, а саме медцентр з основним КВЕДом «діяльність лікарняних закладів»?kom

А тому, мабуть, варто таки визначитись і або не продавати алкогольні напої, або змінити напрямок роботи. Як у народі кажуть, «або сподні вдягни, або хрестик зніми».

До слова, Олександру Шишку у 2009-му присвоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери України», у 2010 р. він обирався до Трускавецької міської ради за списками партії «Сильна Україна», полковник міліції.

komm

Справедливости заради варто додати, що алкоголь за держкошт купують не лише у Трускавці і не лише для медичного центру.

007.org.ua нам в поміч – і знаходимо, що спиртні напої за державні гроші купувала також Городищенська виправна колонія – заплачено за це майже 8 тис.грн., 2 тис.грн. за пиво заплатив Рівненский слідчий ізолятор

ko10 ko14

А ще 8 тис.758 грн. за алкоголь – вино і горілку до дня святкування Дня міста Борисполя заплатила Міська організація ветеранів України.koo

Ну і так, до відома: Львівська УВП і Дрогобицька виправна колонія №40 накупували сигарет на майже 40 тис.грн. І здогадайтесь у кого? У того ж таки ТзОВ "Овація".

ko15

Марія Кульчицька, для "Ні корупції!"