ФОТО
| |

У Трускавець – на Нафтусю і … «спиртусю»!

kМедсестрички із санаторіїв Трускавця, куди люди їдуть попити цілющої водиці, мешкають переважно поза межами міста-курорту. Тож, неодноразово, їдучи із ними одним транспортом, чула різні історії на кшталт: «Зранку, в обід і ввечері відпочивальники п’ють Нафтусю, а поміж тим – спиртусю, і потім кажуть, що ніц їм тоте лікування не помогло».

Отож, про Нафтусю і спиртусю.

Неабияк «здивував» медичний реабілітаційний центр МВС України “Перлина Прикарпаття”, що у Трускавці. Ви не повірите, але  за державний кошт санаторій купує…спиртні напої.

kko

ko2

ko7 ko8

На порталі e-data знайшла кілька цікавих договорів, укладених між МРЦ МВС «Перлина Прикарпаття» і ТзОВ «Овація». Перший – ном. 2/10 від 18.01.16р на суму 18 тис грн. – на придбання вин. 

Цей договір зазначено в платежах, які знаходимо на е-дата. У них пише, що кошти пішли на …коньяк. Загальна сума виконаних робіт, згідно з актами, станом на сьогодні уже становить 9тис. 929 грн.

ko3

Наступний договір ном. 3/10 від цього ж числа – на спиртні напої, на які передбачено теж 18 тис.грн. Уже виконано робіт на 9 тис 559 грн.

ko5

А також вартує уваги договір ном. 1/10 від цього ж числа на суму 9 тис грн. Предмет закупівлі – пиво. Пива вже купили на 7 тис 229 грн.

ko6

Усі ці договори підписано 13 червня ц.р. Тобто, з червня до листопада за бюджетні гроші санаторій МВС закупив спиртного-коньяку-пива на понад 26 тис.грн.

Це, звісно, не сотні тисяч і не мільйони, та все ж – це кошти платників податків.

Що це таке коїться – запитала безпосередньо у керівника санаторію Олександра Шишка.

  • Олександре Андрійовичу, заклад, який ви очолюєте, за державні кошти купує спиртні напої. Поясніть.
  • Так, в санаторії фактично у підвалі є моя “кафешка”. Для неї купуємо – для наших відпочиваючих. Ліцензії маємо.
  • Цей заклад- ваш особисто?
  • Ні, це фактично власність держави. В оренду приміщення не здавали, самі робимо. Маємо на це ліцензії, дозволи.
  • За бюджетні кошти закуповуєте спиртне, яке розливаєте відпочивальникам безкоштовно, чи за кошти?
  • За гроші. Націнка стопроцентна. Так ще заробляємо на санаторій.

Як то кажуть, «хочеш жити – вмій крутитись» 🙂

Тому серед КВЕДів установи: діяльність лікарняних закладів (основний); загальна медична практика; спеціалізована медична практика; і тут же – діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. Мабуть, у рамках останнього КВЕДу і здійснюється вище згадана діяльність.

kor

Втім, на сторінці Міністерства юстиції знайшла дещо про правові аспекти здійснення торгівлі алкогольними напоями. Серед місць, де реалізація алкоголю заборонена, – і заклади охорони здоров’я. Чи можна до закладів охорони здоров’я віднести  медичний реабілітаційний центр? Це не база відпочинку, а саме медцентр з основним КВЕДом «діяльність лікарняних закладів»?kom

А тому, мабуть, варто таки визначитись і або не продавати алкогольні напої, або змінити напрямок роботи. Як у народі кажуть, «або сподні вдягни, або хрестик зніми».

До слова, Олександру Шишку у 2009-му присвоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери України», у 2010 р. він обирався до Трускавецької міської ради за списками партії «Сильна Україна», полковник міліції.

komm

Справедливости заради варто додати, що алкоголь за держкошт купують не лише у Трускавці і не лише для медичного центру.

007.org.ua нам в поміч – і знаходимо, що спиртні напої за державні гроші купувала також Городищенська виправна колонія – заплачено за це майже 8 тис.грн., 2 тис.грн. за пиво заплатив Рівненский слідчий ізолятор

ko10 ko14

А ще 8 тис.758 грн. за алкоголь – вино і горілку до дня святкування Дня міста Борисполя заплатила Міська організація ветеранів України.koo

Ну і так, до відома: Львівська УВП і Дрогобицька виправна колонія №40 накупували сигарет на майже 40 тис.грн. І здогадайтесь у кого? У того ж таки ТзОВ “Овація”.

ko15

Марія Кульчицька, для “Ні корупції!”

 

 

 

Доданий до: Блоги, Корупція у Львові, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії