Щоб потрапити на засідання комісії Волиньради, довелося викликати поліцію

volyn-politsiya

Медійників, АТОвців і навіть депутатів не пускали на засідання Тимчасової контрольної комісії Волинської облради з питань проведення перевірки діяльності комунальних підприємств. Перешкоджала доступу до приміщення начальниця відділу облради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад Мирослава Якимчук. Аби потрапити на засідання, журналістам довелося викликати поліцію. Інцидент трапився у понеділок, 7 листопада, - повідомляє "Громадське Волинь".

Чиновниця посилалася на прийняте Волиньрадою положення про Тимчасову комісію, у якому, зокрема, йдеться, що засідання комісії відбуваються в закритому режимі. Однак непрохані гості  наполягали на тому, що комісія є нелегітимною, адже, згідно з тим положенням, обиралася вона терміном на два місяці, а діє вже рік.

Окрім того, апелювали до законів, які мають вищу силу у порівнянні з рішеннями органів місцевого самоврядування. У результаті суперечок, Мирослава Якимчук запевнила, що якщо хтось з депутатів ініціюватиме проведення засідання комісії у відкритому режимі і його підтримають колеги, то усіх бажаючих впустять у залу, яка, до слова, називається «Прес-центр обласної ради», однак висловила впевненість, що такого не станеться. Журналістка Громадського радіо Ірина Мусій, незважаючи на заборону, потрапила у залу. Решті охочих вхід перекрили фізично. Голова комісії В’ячеслав Рубльов справді поставив на голосування питання про проведення засідання комісії у відкритому режимі. Поки члени комісії визначались, прибула поліція. Правоохоронці вислухали пояснення журналістки Ірини Мусій з приводу інциденту і, забезпечуючи громадський порядок, впустили журналістів і військовослужбовців до залу. 

Що ж збиралися розглядати за зачиненими дверима?

Першим питанням у порядку денному були заяви від Громадської Спілки воїнів АТО і волинського осередку Спілки ветеранів Афганістану з вимогою розірвати в односторонньому порядку контракт з директором комунального санаторію «Пролісок» Валентиною Касардою.

Нагадаємо, під час сесії Волиньради 12 жовтня голова представницької влади в області Ігор Палиця заявив, що на території санаторію продають безакцизний алкоголь. Голову облради підтримала Громадська рада при голові ОДА і дві громадські організації.

Однак на засідання Тимчасової комісії прибули інші АТОвці, “кіборги” Вадим Ваврищук і Юрій Степанюк, які принесли своє звернення з приводу ситуації. Під ним підписалися 29 громадських організацій Волині. У зверненні, зокрема, йдеться: керівники двох окремих громадських організацій не можуть вирішувати за всіх учасників бойових дій. Висловлюємо свою підтримку керівнику санаторію «Пролісок» Валентині Касарді.

Депутат Володимир Кучер виступив з радикальною заявою. Він – проти перебування Касарди на займаній посаді і вважає, що усі комунальні санаторії варто приватизувати. На його думку, керівники почувають себе, як власники, і ведуть себе зухвало. «Давайте наступним кроком легалізуємо дім розпусти у Проліску і будемо надавати послуги під видом масажних», – заявив Кучер.

Члени комісії зауважили, що громадських організацій є багато і кожна має право на свою думку, але тимчасова комісія має в першу чергу брати до уваги висновки компетентних органів. Голова комісії В’ячеслав Рубльов зачитав висновки перевірки санаторію «Пролісок» фіскальною службою. У них, зокрема, йдеться, що було зафіксовано та припинено незаконну торгівлю алкогольними настоянками без акцизів. У підприємця, який на умовах оренди здійснював роздрібну торгівлю настоянками, вилучили 54 пляшки напою, і до нього буде застосоване адмінстягнення. Рубльов також запропонував проект рішення комісії, який передбачав ініціювати комплексну перевірку комунального санаторію. Однак потрібної кількості голосів ця пропозиція не набрала, як і сам проект рішення.

Депутати Костянтин Зінкевич і Сергій Слабенко пропонували інші варіанти розвитку подій. Зокрема, Зінкевич вважає, що потрібно звернутися до Кабміну за роз’ясненнями або взагалі таку торгівлю легалізувати, адже медові і ягідні настоянки продають під час різноманітних фестивалів, і жодного разу не викликали фіскалів. А підхід повинен бути однаковим. Сергій Слабенко пропонував звернутися до голови облради з пропозицією взагалі заборонити торгівлю алкоголем у всіх комунальних закладах області. Жодного рішення з даного питання так і не прийняли.

За пропозицією Костянтина Зінкевича також розглянули питання щодо доцільності перебування на посаді іншого керівника комунального санаторію «Лісова пісня» Віктора Карпука. Депутат вважає за потрібне замовити аудиторську перевірку санаторію. «А хто її оплатить?», – запитала начальник відділу управління об’єктами спільної власності територіальних громад Мирослава Якимчук.

Голова тимчасової комісії В’ячеслав Рубльов запевнив, що за фактами зловживання у санаторії вже відкрито кримінальну справу і було надано дозвіл на вилучення всіх фінансових документів. Він також наполіг, щоб депутати ініціювали перевірку обох санаторіїв, зібрали інформацію від усіх відповідних служб і виїхали у складі комісій на ці об’єкти.

 "Громадське Волинь"