На головній вулиці Шишацької громади зробили “капітальний ремонт”

shysh-3

У Шишаках зробили капітальний ремонт частини головної вулиці селища - Кирила Осьмака - за 1 120 256 грн. Довжина його - 1 км. Фото - саме цього відрізку вулиці. Виконавець капітального ремонту - місцеве комунальне підприємство "Техкомунбуд" (забігаючи наперед - це основна структура селищної ради, через яку відмивається найбільше бюджетних коштів).

shysh-0

 

shysh-1

shysh-2 shysh-4

shysh-5

shysh-5a

Отож, ви не помилились. Це та сама "зразкова об'єднана територіальна громада в Україні", яку минулого тижня вихваляли керівники ОДА Валерій Головко з Андрієм Пісоцьким, а прем'єр-міністр Володимир Гройсман присвятив Шишацькій ОТГ цілий пост на Фейсбуці.

shysh-6

Цікаво, вища влада знає, що насправді відбувається?

До того ж, хто пояснить суть звітності, у якій пишаються великими надходженнями до бюджету, і на цьому крапка. Так а що отримала громада від надходжень? Хіба не про це в кінцевому рахунку потрібно говорити? Якщо конкретний житель не відчув покращення - то в чому ж досягнення?

Ідея створення ОТГ - правильна. Я підтримував її з самого початку. Дуже шкода, що не весь Шишацький район увійшов у громаду. Бо стара недолуга влада в особі РДА та райради не змогли залишити Ковалівку з газовими родовищами та Яреськи і Федунку з цукровим заводом та залізницею.

Але велика проблема в Шишацькій громаді з владою. Безопозиційна селищна рада, монополістом управління у якій є Аграрна партія, - колишні члени Партії регіонів трирічної давнини. Більше того - більшість є працівниками одного й того ж підприємства - агрохолдину Астарта. До цієї ж групи належать і більшість старост на місцях. 

Така ситуація стала можливою завдяки мажоритарній виборчій системі на виборах селищної ради. Громада, де 40% населення працюють в одній агрофірмі, ішла на вибори під острахом звільнення, пониження зарплат, зменшення ціни на пай, обманута турботою про село. Насправді ж, ціною такому рвінню до влади був бюджет майбутньої об'єднаної громади, який збурив великі апетити на обіцяні урядом фінанси.

Хто повинен давати оцінку дерибану і безладу? Президент? Прем'єр-міністр? Голова Верховної Ради? Чи, може, НАБУ або Генпрокуратура повинні повернути жителям кошти Шишацької громади?

Віталій В'юн, Полтавщина