«Коли гірше, ніж на передовій»: бійців АТО відрядили відпочивати у занедбану частину

1

Бійці батальйону «Донбас-Україна» потрапили з окопів до занедбаної військової частини в тилу. До Харківської області з Мар’їнки підрозділ прибув ще наприкінці жовтня. Відтоді військовослужбовці живуть у покинутих казармах, в умовах, часом гірших, ніж на передовій.

Про це повідомляє «5 канал».

У частині, де змушені перебувати військові, немає води і геть не працює каналізація. Немає тут і світла та тепла. Такі умови у Лозовій, що на Харківщині, надали бійцям 46-го батальйону «Донбас-Україна», що повернувся після 4 місяців у Мар'їнці.

«Був марш четверо діб. Люди не спали майже. Зрозуміло, що невмиті, не їли нічого. Перше, що приїхали, звісно, хотілося хлопцям покупатися. Але тут нічого не було. За наказом комбата на четверту добу розгорнули таку собі лазню (польову)», – розповідає прес-офіцер 46-о батальйону Людмила Калініна.

На вулиці – єдиний на всіх туалет, в казармах – душові без води. Хто не встигає до польової бані – миється в тазі.

Окрім польової бані, розгортати довелося і польову кухню, яку привезли з собою з передової. У величезній їдальні для бійців – лише стіни. Крім того, для того, аби спати вночі, військові мають піднімати на другий поверх сучасної будівлі фронтову буржуйку

«Усе робили власноруч, скажімо так. Цим і гріємося. Звісно, дуже прикро і образливо, що так нас зустріли. Незамінна річ (показує буржуйку) в окопах, бліндажах, і, як бачимо, – у житлових приміщеннях теж досить таки ефективно діє», – каже боєць із позивним «Таліб».

Замість відпочинку після повернення з фронту військові мали також розчищати казарми від сміття, вставляти скло у вікна, завішувати ковдрами двері і рубати дрова.

«Ми звичні до різних умов, але ми є бойовий штурмовий підрозділ, і для того, щоб ми повноцінно воювали, ми маємо повноцінно відпочивати. Щось робимо своїми силами, але ми не стройбат – ми бойова частина», – пояснюють військові.

Спілкуватися з журналістами начальник квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони в Харківській області Костянтин Коник відмовився.

https://youtu.be/ZTMAb_VkUj0

Як повідомляв «Ні корупції!», у жовтні міністр оборони Степан Полторак пообіцяв розібратися, як глухівські бійці оздоровлюють у наметах.

Раніше боєць 16 ОМПБ Данило Зубко на своїй сторінці у Фейсбук виклав фото умов, в яких бійцям запропонували оздоровитися.

Читайте також Маршем на Николаев: голодные и немытые бойцы 53-й бригады пешком шли из Широкого лана в военную прокуратуру