Синютка: Ми повинні інвестувати гроші в руїни, які називаються Підгорецьким замком

img_0989-2Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка підтвердив, що на сьогодні розробляється на рівні Кабінету міністрів положення про можливість передачі в концесію різних об’єктів – замків, доріг тощо.

Про це губернатор Львівщини заявив в ефірі телеканалу «Львів». 

«Тут один народний депутат, щоб відволікти увагу від електронних декларацій, запускає у Фейсбук, мовляв, біда, на Львівщині хочуть вкрасти Підгорецький замок.

Я сьогодні публічно заявляю, що я спілкувався з цим депутатом по телефону і просив, щоб вона не займалася брехнею: ніякого переліку затвердженого про передачу в концесію тих чи інших замків немає. Але я вважаю, що це буде одна із форм, коли ми повинні інвестувати гроші в ті руїни, які ми сьогодні називаємо замком.

І друге, що важливо, будь-яка передача в концесію, в оренду, в користування буде проводитись виключно на прозорих, публічних конкурсах із залученням громадськості і фахівців», - зазначив Синютка.

https://youtu.be/7g9FhoRy7hs?t=1

Своєю чергою, народний депутат Ірина Подоляк на своїй сторіні у Фейсбук прокоментувала слова губернатора:

«Яка ганьба. Просто ганьба. Як безнадійно...ганебно, брехливо...І це, коли скани ініціативного листа з додатком опубліковані... …Таки дійсно - на злодієві шапка горить...Розчарована... Життя довше, ніж політична кар’єра, я про це пам’ятаю щодня, варто й іншим не забувати. Така є більшість українських чиновників - маніпулятори. І Підгорецький замок тут - лише епізод, у якому встигли зробити стоп-кадр. Часом я шкодую, що якась чесна Cлужба безпеки в чесній Україні не дає он-лайн всі телефонні розмови».

Водночас заступник міністра економіки Юлія Ковалів на своїй сторінці у Фейсбук порадила назавжди запам’ятати 8 листопада як день старту реформи концесійного законодавства.

«Концесія - це механізм, який успішно працює в багатьох країнах світу.

…При цьому концесія набагато більш вигідний для держави механізму управління державною власністю, ніж, наприклад оренда. Концесія усуває можливість так званої «прихованої приватизації», коли орендар державного майна юридично оформлює право власності на невіддільні покращення і фактично вимагає від держави компенсації вартості цих покращень або не повертає об’єкт під контроль держави. У випадку концесії такий варіант виключений - тут всі капіталовкладення належать державі.

Незважаючи на усі переваги концесії, потрібно, щоб цей механізм запрацював як належить, а не як «український велосипед». Перед нами стоїть непросте завдання у створенні нової редакції Закону України «Про концесії». В новій редакції ми систематизуємо 4 чинні закони, усунемо протиріччя і гармонізуємо новий закон із законодавством про ДПП. Цим займатиметься окрема робоча група, в яку входять ЄБРР, представники різних Міністерств, Комітету ВРУ з економічної політики та Комітету ВРУ з промислової політики», - написала чиновниця.

Як повідомляв «Ні корупції!», Підгорецький замок на Львівщині таємно готують до передачі в концесію. Львівська обласна державна адміністрація звернулася до Мінкульту з проданням передати в концесію пам’ятку архітектури національного значення, замок XVII-XVIII ст. у с.Підгірці Бродівського району Львівської області.

У проекті постанови Кабінет міністрів визначив замок таким, що підлягає концесії та зупинив дію договорів на право оренди замку.

Відповідні документи на своїй сторінці у Фейсбук виклала народний депутат від Львівщини Ірина Подоляк.

Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) — пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області.

Замок було збудовано протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.

Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

Читайте також Львівські замки і палаци продовжують руйнуватися після передання у концесію